Внесок с. Володимири (Дмитришин) у відродження УГКЦ важко переоцінити, – о. Матей (Гаврилів)

3 червня після важкої тривалої хвороби на 57 році життя померла сестра Володимира (Дмитришин), яка була монахинею підпільної Греко-Католицької Церкви у 1980-их роках. Особливою її заслугою було віднайдення та запровадження традиції вшанування місця бою повстанців УПА на горі Яворина. Також вона була однією з найактивніших ініціаторів будівництва жіночого монастиря у Гошеві. Її еталоном боротьби за Україну та служіння були відомий політв’язень Зеновій Красівський та особистий охоронець Романа Шухевича Любомир Полюга, з якими вони підтримувала тісні зв’язки аж до їхньої смерті. Поховають сестру Володимиру сьогодні, 5 червня, у рідному селі Церковна поблизу Гошева. Про це інформує видання ZIK.UA

У монастирі повідомили, що сестра Володимира (Дмитришин) народилася 8 квітня 1962 року у селі Церковна у Долинському районі Івано-Франківської області. Вступила до монастиря Згромадження Сестер Пресвятої Родини у 1980 році, у 1987 році склала вічні обіти. Навчалася у медичному училищі та Івано-Франківському теологічно-катехитичному інституті.

Усе життя працювала медичною сестрою у різних лікарнях, а також займалася навчанням та вихованням дітей у проектах БФ «Карітас-Львів УГКЦ».

Померла с. Володимира 3 червня. Сьогодні її похоронять у рідному селі.

Спогадами про монахиню поділився отець Матей (Гаврилів), який поруч з нею пройшов шлях від підпілля УГКЦ і до сьогоднішніх днів.

«Це була свята особа, однозначно, і її внесок у відродження та становлення УГКЦ важко переоцінити. Чудова сильна монахиня, патріотка і ентузіастка.

Я запізнався зі сестрою Володимирою та її рідною сестрою Анатолією у підпіллі, коли приїхав з Риму, а вони вирішили організувати похід до місця поховання повстанців старшинської школи «Олені» на горі Яворина у 1986 році. З того часу ми йшли туди щороку. Спочатку підпільно, а з настанням Незалежності – відкрито», – розповів о. Матей.
 

Джерело: зік