Вперше у Львові відбудуться екскурсії хорами Собору Св. Юра

12 та 13 липня під час фестивалю “Ніч у Львові” поціновувачі мистецтва та історії міста матимуть унікальну нагоду побачити інтер’єр Архикатедрального Собору Св. Юра УГКЦ з висоти хорів. Хори – це та частина Святоюрського комплексу, яка не завжди доступна туристам, але цього разу вони отримають нагоду відкрити для себе і цю локацію. 

Таким чином з висоти можна буде більш цілісно сприйняти архітектурні особливості величного собору, який є перлиною сакральної архітектури міста.  Такий екскурсійний досвід є новим, але  у майбутньому хори будуть відкриті для туристів – розповіла координатор паломницько-туристичного напрямку БО “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ Уляна Крись:

Під час “Ночі у Львові”  екскурсії відбуватимуться 12 та 13 липня з 19:30 до 21:00. Одна екскурсія триватиме 30 хвилин.Гідом буде диякон собору св. Юра Андрій Салабай, який знає про Святоюрський комплекс надзвичайно багато цінної інформації.  Ми вперше відкриваємо такі ексурсії, щоб люди могли побачити що є у храмі і дізнатися більше історії.  Пропонований маршрут – це ексклюзив. Раніше туристи не мали змоги там бувати. У туристичній групі може бути 5-10 осіб, адже на хорах не дуже багато місця. Хочеться щоб це було комфортно  і доступно”.

Директор БО “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ диякон Ігор Колбасюк повідомив, що головна мета екскурсій, як і інших благодійних проектів “Фундації” – благодійна.

Гід, який проводить екскурсії, диякон Архикатедрального Собору Св. Юра Андрій Салабай розповів:

“Ці хори використовують за прямим призначенням. Маємо Митрополичий хор, молодіжний та аматорський. Відтак раніше тільки ці 3 хори мали сюди доступ і цю локацію використовували суто за призначенням. Можливо тому, що не було ким організувати, або можливо через те,що не мали такої ідеї,” – підкреслив диякон Андрій.

Для того, щоб відвідати екскурсію, потрібно буде зареєструватися за номером телефону: 097 702 77 17

Згодом такі екскурсії будуть звичними. З понеділка 15.07 таку екскурсію можна буде відвідувати за попередньою реєстрацією