ВРЦіРО виступила проти законопроєкту про «сімейні союзи»

Релігійні спільноти обурені законопроєктом № 9103, який пропонує прирівняти реєстровані партнерства до шлюбу, називаючи їх «сімейним союзом», чим змінює чинні норми Сімейного кодексу України. Про це заявила Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, звертаючись до Голови Верховної Ради зі запереченням проти чергової спроби легалізації в Україні так званих «одностатевих шлюбів» під виглядом реєстрованих партнерств. 

На переконання Ради Церков, легалізація одностатевих реєстрованих партнерств жодним чином не сприятиме подоланню демографічної кризи, зокрема через природну неспроможність одностатевих пар до народження дітей, а нинішня демографічна ситуація визначена серед загроз національній безпеці та національним інтересам України. «Проблематика реагування на демографічну кризу особливо загострюється у зв’язку з нинішньою збройною агресією Росії проти України, внаслідок якої тисячі дітей в Україні втратили батька та (або) матір та стали сиротами, майже пів тисячі дітей загинуло і майже тисяча зазнали поранень. При цьому хвиля міграції українських сімей із дітьми за кордон ще більше ускладнюють демографічні перспективи України, зважаючи на виклики післявоєнного відновлення зруйнованої інфраструктури», – зазначають на цю тему у ВРЦіРО.

Релігійні діячі вважають, що здорова сім’я повинна бути однією зі засад формування ціннісніх підвалин сучасного суспільства, відновлення й розвитку України.  Це обумовлює необхідність формування та реалізації державної політики, орієнтованої на підтримку сімей, зміцнення шлюбних стосунків, відповідальне батьківство та материнство. Тож законодавчі ініціативи, що несуть загрози як для інституту сім’ї, так і для ціннісних підвалин, моральних і духовних засад українського суспільства, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає неприпустимими: «Можемо прогнозувати, що у випадку ухвалення вищевказаного законопроекту, наступним кроком лобістів одностатевих відносин стане ініціювання можливості усиновлення дітей одностатевими парами, з усіма вкрай негативними наслідками для формування особистості таких дітей та з позбавленням їх природного права на виховання у повноцінній сім’ї – маючи і батька, і матір».

Відтак ВРЦіРО закликає парламент відхилити проєкт Закону № 9103 про інститут реєстрованих партнерств як такий, що несе загрозу для морального і психологічного здоров’я дітей та їхнього права на виховання в сім’ї, створеній на підставі шлюбу чоловіка і жінки, та погіршуватиме демографічну ситуацію в Україні.