Всесвітньовідома фінська диригентка Даля Стасевська запрошує на «Шкарпеткову зустріч» у Львові 

5 жовтня о 15:00 у бібліотеці готелю «Леополіс» відбудеться «Шкарпеткова зустріч» із всесвітньовідомою фінською диригенткою українського походження, волонтеркою Далею Стасевською.

Вона завітає до Львова з мистецько-волонтерською місією, повідомили організатори візиту. 

8 жовтня у Львівській філармонії під її диригуванням оркестр «INSO-Львів» відкриє свій новий концертний сезон з програмою «Лиш боротись – значить жить!»

З Фінляндії до Львова Даля їде за кермом машини, яка буде передана на передову. Окрім того, машина вщент укомплектована необхідними для фронту речами, які були придбані завдяки енергії музичній родини Стасевських та підтримці Української діаспори у Фінляндії, яка постійно допомагає Україні.

«А ще Даля везе шалену кількість теплих вовняних шкарпеток від фінських родин! Так місцеві мешканці міста Лахті відгукнулися на пропозицію Далії підтримати Україну. За тиждень фінські родини зв’язали українським воїнам 20 тисяч(!) шкарпеток! В’язання шкарпеток у Фінляндії є національним хобі. У фінів існує прикмета, що зв’язані власноруч та з любов’ю шкарпетки гріють і тіло, і душу, захищають віз злих сил. Свого часу такі шкарпетки в’язали фінські жінки, коли проводжали своїх дітей на війну з руськими окупантами в 1939 му році. Тож зустріч пройде в теплій атмосфері біля каміна за горням чаю і в шкарпетках: акредитовані для зустрічі журналісти отримають по парі шкарпеток і вдягнуть їх на зустрічі. Хай ці шкарпетки зігріють кожного справжнім теплом підтримки фінського народу», – зазначили організатори.

Акредитація за контактами: slavuta.offісе@gmail.com, +380503581607 Захід відбувається в рамках міжнародного культурно-гуманітарного проєкту «Відлуння Руйнації» від творчого об’єднання Slavuta.

        ДОВІДКА

Молода, талановита, визнана в світі фінська диригентка з українським корінням, зовні тендітна, але з потужною внутрішньою енергетикою – Даля Стасевська. Сьогодні вона є головною запрошеною диригенткою Симфонічного оркестру Бі-Бі-Сі (BBC Symphony Orchestra), Велика Британія, і головною диригенткою Lahti Symphony Orchestra, Фінляндія. Даля є першою жінкою-диригенткою на посаді головного запрошеного диригента BBC SO, і другою жінкою-диригенткою, яка обіймає титуловану посаду в оркестрі Бі-Бі-Сі. https://www.harrisonparrott.com/artists/dalia-stasevska

  В 2021 році нагороджена Президентом України орденом княгині Ольги III ступеню «За вагомий особистий внесок у розвиток міждержавного співробітництва, зміцнення міжнародного авторитету України, популяризацію її історико-культурної спадщини». Музична родина Стасевських – Даля, Юстас (піаніст) та Лукас (віолончеліст, кінорежисер) – з першого дня війни об’єднала українців Фінляндії та допомагає ЗСУ. Лукас Стасевський – перша скрипка проєкту «Відлуння руйнації» від творчого об’єднання «Slavuta», мета якого мистецькими акціями привернути увагу до культурного, економічного та інфраструктурного відновлення України.