«Всецариця» – одна з найвідоміших чудотворних ікон Пресвятої Богородиці: 5 фактів

  1. Одна з найвідоміших чудотворних ікон Пресвятої Богородиці – чудотворна ікона, іменована “Всецариця” (по-грецьки – “Пантанасса”), знаходиться на Святій Горі Афон у Греції. Святий образ перебуває у Ватопедському монастирі, в соборному храмі обителі, зліва від царських врат.
  2. Ця невелика ікона XVII століття з давніх часів приваблювала в монастир чималу кількість паломників, що шукали заступництва і втіхи у Пречистої Діви. Згідно з розповідями старців, першим доказом того, що ця ікона має особливе дарування, є наступна подія. Одного разу молодий чоловік увійшов до собору і направився в сторону ікони. Та ось лице Богородиці виблиснуло, і невидима сила кинула його на землю. Як тільки до нього повернулась свідомість, то юнак відразу пішов зі сльозами на очах до священика, посповідався, і розповів, що займався магією. Чудотворна дія Пресвятої Богородиці заставила юнака змінити своє життя і стати благочестивим. Навіть в самій назві цієї ікони проявляється всеоб’ємлююча її сила.
  3. Відомі багаточисленні випадки зцілень від раку, що стались після молитви перед “Всецарицею”. Чудесна допомога Пресвятої Богородиці проявляється, в тому числі, і в допомозі батькам, що моляться за своїх дітей, котрі піддались полону наркоманії.
  4. Чудотворний образ Богоматері “Пантанасса” шанується як на Афоні, так і за його межами. Списки цієї ікони розсилались по різних країнах, де також від них проявлялись чудесні зцілення та навернення до віри.
  5. У Михайлівському Золотоверхому монастирі список цієї величної ікони знаходиться ось уже понад 20 років. Кожної середи перед цим образом братією монастиря читається соборний акафіст.

За матеріалами Фейсбук-сторінки Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря