Вулиця Чехова у Львові відтепер носитиме ім’я Патріарха Димитрія (Яреми)

29 вересня 2022 року депутати Львівської міської ради під час сесійного засідання підтримали пропозиції робочої групи щодо перейменування в рамках деколонізації топоніміки Львова восьми львівських вулиць, повідомляє Андрій Москаленко, перший заступник міського голови – заступник міського голови з економічного розвитку, в. о. заступника міського голови з гуманітарних питань.
 
Прийняте рішення, зокрема, передбачає перейменування вулиці Антона Чехова іменем Патріарха Димитрія (Яреми) – Патріарха Київського і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви.
 
Димитрій (у миру: Володимир Ярема) – видатний релігійний діяч, іконописець, хоровий диригент. Був членом ОУН; пізніше з благословення Митрополита Андрея (Шептицького) направлений на навчання до семінарії. Після ліквідації УГКЦ, маючи на меті протистояти русифікації та знищенню українського православ’я, прийняв 10 серпня 1947 священичий сан. Навчався у Ленінградській духовній академії (заочно), але був відрахований за національні переконання. У 1947—1958 служив у сільських парафіях у Галичині. У 1958 був переведений до Львова, де служив в Андріївській, П’ятницькій, Преображенській церквах. З 1969 був настоятелем церкви Петра і Павла. На початку 1989 звернувся з листом до екзарха Російської православної церкви в Україні Митрополита Філарета (Денисенка) із закликом до реабілітації національних церков.
 
19 серпня 1989 разом з о. Іваном Пашулею проголосив вихід Петропавлівської парафії м. Львова з-під юрисдикції Московського патріархату і перехід під омофор Митрополита Мстислава (Скрипника), первоієрарха УАПЦ в США. Став ініціатором і активним учасником проведення Помісного собору 6 червня 1990, на якому ухвалено статут УАПЦ й обрано її Патріарха — Мстислава.
 

У серпні 1993 за рішенням єпископату прийняв чернечий постриг з іменем Димитрія. 5 вересня 1993 висвячений на єпископа Переяславського і Січеславського, а 7 вересня 1993 Другий помісний собор обрав його патріархом Київським і всієї України (УАПЦ).

Протягом свого патріаршого служіння Патріарх Димитрій відвідав усі єпархії УАПЦ в Україні, а також США і Польщу. Проповідував у різних суспільних середовищах, виявляв постійну турботу про налагодження міжцерковних стосунків і творення єдиної Помісної Церкви в Україні. Постійно дбав про розвиток церковного мистецтва на засадах національної традиції, про воцерковлення української молоді та інтелігенції.

Інші перейменування:
 
Вул. Софії Ковалевської – вул. Академіка Катерини Ющенко (винахідниці та кібернетикині)
Вул. Миколи Лобачевського – вул. Союзу Українок
Вул. Івана Айвазовського – вул. Софії Караффи-Корбут
Вул. Петра Чайковського:
– Частина вулиці від пр. Т. Шевченка до вул В. Стефаника – вул. Мирослава Скорика
– Частина вулиці від вул. Стефаника до Львівської Цитаделі – вул. Цитадельна
Вул. Володимира Філатова – вул. Ігора Дашка
Вул. Володимира Короленка – вул. Тараса Бобанича «Хаммера»
Вул. Василя Жуковського – вул. Василя Кука
 
Загалом в межах деколонізації перейменовано 53 вулиці у Львівській міській

територіальній громаді.