Вифлеємський вогонь миру вже у Львові (Відео)

10846226_822512674456996_4429546654232281628_nСьогодні, 17 грудня, пластуни передали Львову Вифлиємський вогонь миру. Передача відбулась в кабінеті міського голови Андрія Садового.

«В першу чергу, дякуємо усім пластунам, особливо найменшим, які сьогодні привезли до Львова Вогонь миру. Хочемо у це вірити і будемо робити все можливе. Дякую пластунам за цю добру традицію, дякую пластунам за відвагу і мужність. Одні з найбільших похорон були, коли ховали нашого пластуна Віктора Гурняка. Це приклад мужності, тому дуже важливо, щоб цей вогонь приніс мир в наші домівки у Львові і в нашій державі Україні», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Вогонь миру розмістили у холі Ратуші на першому поверсі, де від знаходитиметься до січня 2015 року, щоб усі охочі могли запалити від нього свічки та принести Вифлеємський вогонь додому.

«Ми дуже надіємось, що цьгорічний Вифлеємський вогонь миру буде мати ще додаткове значення для всіх українців. Якщо раніше це було лише тепло різдвяних свят, цьогоріч ми вкладаємо в нього більший зміст. Це те, довкола чого може об’єднатись вся Україна. Цей вогонь вже помандрував на Схід країни до вояків, які захищають незалежність нашої держави, а також буде поширений серед мирян міста, області та України загалом», – зазначила Христина Бліновська, представник Пласту.

Довідка:

Вифлеємський Вогонь Миру – міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів.

Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Вифлеємський Вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюють пластуни. Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

У грудні 2005 року вперше, після традиційних обмінів дарунками та фото, делегація ZHP у складі 50 осіб перетнула україно-польський  кордон та поїхала до Львова, щоб разом з пластунами запалити Вифлеємським Вогнем лампадку у Соборі святого Юра.

Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять до сиротинці, лікарень, щоб ті, котрі перебувають далеко від своїх рідних, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

Фото: Олександр Мазуренко

За матеріалами: city-adm.lviv.ua