Викритого СБУ митрополита УПЦ МП призначили членом Синодальної комісії РПЦ

Синод Російської православної церкви учора призначив викритого на роботі в інтересах Росії митрополита УПЦ МП Іонафана (Єлєцкіх) членом Комісії у справах старообрядних парафій та взаємодії зі старообрядництвом.

Про це свідчить запис у Журналі №114 Священного Синоду РПЦ від 13 жовтня 2022 року.

Згідно із записами, рішення було прийняте після доповіді митрополита Волоколамського Антонія, голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московської патріархії.

«Постановили затвердити такий склад Комісії у справах старообрядних парафій та взаємодії зі старообрядництвом:… митрополит Тульчинський та Брацлавський Іонафан…».

Читайте також: УПЦ – троянський кінь Московської патріархії в Європі

Нагадаємо, що 12 жовтня Служба безпеки України повідомила про викриття «керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який виправдовував агресію рф і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян».

«Спільно із слідчими Національної поліції України у рамках роботи із нейтралізації загроз державній безпеці слідство встановило, що навіть після початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ в Україну священнослужитель підтримував політику кремля та схвалював дії рф. Митрополит на власному інтернет-ресурсі розміщував публікації, які містять заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі», – йшлося у повідомленні.

Зазначалось, що ініційована СБУ експертиза підтвердила протиправний характер дій зловмисника. Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили докази протиправної діяльності. Триває досудове розслідування.

Сам митрополит Іонафан (Єлєцкіх) не визнає звинувачень на свою адресу.

Читайте також: Ігумен Іов (Ольшанський): У Львові я чув про «триєдиний народ» на власні вуха

Також раніше повідомлялось, що після змін, внесених у травні в Статут Української православної церкви про її повну незалежність від Москви, передбачалось, що духовенство цієї церкви більше не братиме участі в керівних структурах РПЦ.

Так, зокрема, 3 червня в інтерв’ю сайту «Духовна велич Львова» митрополит Львівський і Галицький УПЦ МП Філарет (Кучеров) сказав таке: «пункт про те, що Предстоятель УПЦ є постійним членом Синоду РПЦ, взагалі забирається із Статуту – Блаженніший виходить з керівного органу РПЦ так само, як єпископи».

Засідання Синоду РПЦ МП 13 жовтня 2022 року

Читайте також: Який статус отримала УПЦ (МП) після змін в статуті?

Водночас в російських ЗМІ з’явилась інформація про те, що митрополит Іонафан (Єлєцкіх) – відданий прихильник єдності УПЦ з Московською патріархією і продовжує богослужбове поминання російського патріарха Кирила (Гундяєва).  Ось за це його, мовляв, переслідують. Таку думку висловив член Синодальної біблійно-богословської комісії РПЦ протоієрей Андрій Новиков в день обшуків у митрополита.

Офіційної реакції від керівництва УПЦ МП на цей час немає.