Ігумен Іов (Ольшанський): У Львові я чув про «триєдиний народ» на власні вуха

Попри заяви представників УПЦ (МП) щодо їхньої незалежності від Москви та патріотизму, в храмах цієї Церкви у Львові можна почути «і російську мову, і про бандерівців, жидобандерівців тощо».

Про це в інтерв’ю «Високому Замку» розповів ігумен львівського Ново-Афонського Свято-Воскресенського монастиря ПЦУ Іов (Ольшанський).

Ігумен Іов розповів, що «проповіді священників про те, що ми триєдиний народ, що ми “нераздєліми” з росіянами» він чув на власні вуха.

«Не треба далеко ходити, підіть у катакомбний храм Троїцький на Антоновича і почуєте там і російську мову, і про бандерівців, жидобандерівців тощо. У них серед святих: Микола ІІ, Іван Грозний, Григорій Распутін. До мене приходили вражені люди і розповідали, що настоятель храму стверджував, що Сталін був благословенням Божим. І це було під час війни сказано! Їх так несе. Українською мовою молитися не можна, бо Бог не чує, бо це не свята мова», – розповідає ієромонах.

За словами ігумена Іова, залишити Московський патріархат йому було непросто через залякування та шантаж представників Львівської митрополії.

«Не буду конкретизувати, але це було досить низько зроблено. Митрополит Філарет і представники єпархії поширювали наклепи про мене серед інших священників, серед моїх прихожан, що я психічно нездорова людина, що я психопат, що до мене не треба ходити. Настоятель отець Володимир храму на Антоновича, коли було ще тут російське консульство. Він не вилазив звідти. Що він там робив? Митрополит Філарет щодо його ставлення навіть у моїй конкретній ситуації користувався такими чисто ефесбешними методами — вербовки, тримання — шантаж, створення матеріалу для шантажу. Втручалися у мої особисті речі, моє особисте життя», – розповідає ієромонах.

Однак через те, що немає фактів та підстав, якими можна було б виправдати брудні методи тиску, отцю Іову вдається триматись вибору своєї совісті.

Причину ж того, що з УПЦ (МП) до ПЦУ переходить мало парафій, ігумен Іов вбачає у недостачі роз’яснювальної роботи на місцях.

«Потрібно бути активнішими. Предстоятелям і керівникам на місцях. Я знаю прекрасні приклади гарної роботи митрополита Михаїла Волинського і Луцького, там перейшло 60 парафій, і це дуже багато», – зазначає священник.

Повністю інтерв’ю можна прочитати ТУТ.

Читайте також:

Ігумен Іов: Половина церков московського патріархату в Києві досі поминає Кирила

Ієромонах Іов (Ольшанський): «Хлопці хочуть знати, що їхня жертва не буде даремна»

Ієромонах Іов (Ольшанський): «Якщо священик вас не надихає, шукайте іншого»

Який статус отримала УПЦ (МП) після змін в статуті?

УПЦ – троянський кінь Московської патріархії в Європі