Вимушених переселенців Львова відвідала чеська делегація Карітасу

До Львова завітали представники Карітасу Зноймо з Чехії. З 27 по 28 жовтня вони відвідали вимушено переміщених осіб, які з-поміж інших звертались за допомогою до «Карітас-Львів УГКЦ».

ArticleImages_61550_Карітас_2

За словами Любомира Бурка, гості побували у 8-й лікарні, де лежать хворі на онкологію діти, а також завітали до «Центру дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами», що діє при Карітасі Львова. Львів став завершальним пунктом поїздки чеських благодійників до України, що розпочалась 18 жовтня. За цей час вони відвідали гарячі точки на Східній Україні, побували у Маріуполі, Краматорську, Слов’янську, Харкові і Черкасах. У складі делегації було також і чеське телебачення.

Чеські благодійники допомагають коштами на ліки та продукти найбільш потребуючим вимушеним переселенцям з Луганської та Донецької областей, а також з Криму. Допомога здійснюється через «Карітас-Львів УГКЦ». Загалом до Карітасу Львова звернулось понад 500 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. 27 жовтня делегація з Чехії відвідала лише деякі з них, що проживають у різних куточках Львова.

Микола з дружиною приїхали до Львова у квітні, залишивши в Донецьку квартиру з вибитими від обстрілів вікнами. 35 років він працював на шахті, зараз на пенсії. У чоловіка хворе серце, рік тому пережив операцію. Подружжя має проблему з нирками, адже цілу зиму пили у Донецьку неякісну воду. Карітас допоміг їм продуктами та компенсував кошти за ліки.

Вже півтора року живе в передмісті Львова з мамою і шістнадцятирічною донькою переселенка з Криму Ельмас. Привезли з собою і вірного привітного друга сім’ї – собаку Кері. Чоловік Ельмас – військовий, воює в АТО, вона ж займається волонтерством. Карітас Львова допоміг придбати родині ліки на суму 1370 гривень.

ArticleImages_61550_Карітас_3Друзі з Чехії відвідали також і 11-річного Андрійка, львів’янина, який лежить у 8-й лікарні, відомій як Чорнобильська. Півтора року тому лікарі виявили у нього важку хворобу, пережив складну операцію на ребрах. Його мама, Леся, і досі не вірить, що у сина онкологія. Євген Адамек приніс хлопцеві подарунок від пані Яни, чеської добродійки, яка передала кошти на його лікування. Також подарунки отримала і Соломійка, молодша сестричка Андрійка. Хлопець зрадів конструкторові і подякував всім за відвідини.

Наступного дня чеських благодійників запросили до «Центру дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами». Користувачі проекту виготовляють вироби з бісеру, тчуть на ручних верстатах тканини, з яких потім шиють торби і подушки, активно сортують кришечки за кольорами на протези військовим АТО. Вони виготовляють також і різдвяні свічки.

Слід зазначити, що 28 жовтня у Чехії – День незалежності, який наші друзі жертовно провели в Україні.

Джерело: risu.org.ua