«Взірцем віровідступництва політиків стало голосування за Стамбульську конвенцію», – Глава УГКЦ Святослав

Глава УГКЦ, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук) торкнувся питання участі християн у політиці. У суботу, 1 жовтня, під час свого візиту до Тернополя він, зокрема, висловив занепокоєння тим, що деякі політики, які називають себе греко-католиками, підтримують небезпечні законопроєкти та влаштовують «бої без правил».

«Брудною політику роблять брудні політики», — заявив Глава УГКЦ під час спілкування з молоддю в межах відзначення 25-річчя відновлення діяльності ТУСК «Обнова» у Тернополі.

Відповідаючи на запитання молоді щодо моральності у політичній діяльності, Глава УГКЦ сказав: «Наша Церква при різних нагодах, навіть в окремих документах заохочує добрих, чесних, мудрих людей не боятися іти в політику. Але будьте певні, що піти в політику, — це означає ступити на поле дуже потужної невидимої, духовної боротьби, де вас буде очікувати дуже багато різних спокус. Ваша Церква вас готова супроводжувати в цьому».

«Часом мені є прикро, — розповів Предстоятель, — що ті політики, які ідуть у владу і себе називають греко-католиками, коли тільки переступають поріг Верховної Ради, поводять себе так, якби там були бої без правил».

За словами Блаженнішого Святослава, «остання подія, яка просто була взірцем віровідступництва тих, які прийшли у політику, називаючи себе греко-католиками, — це було голосування за Стамбульську конвенцію, яка є самообманом, яка пускає всередину юридичного поля України дуже небезпечний вірус, який буде її зсередини знищувати».

Глава УГКЦ розповів, як перестерігав українських парламентарів не голосувати за Стамбульську конвенцію. «Каже Христос: „Якби Я до них не прийшов і не говорив, гріха не мали б, а так їхній гріх зостається“. В той день, коли наші парламентарі мали голосувати про цю річ, яка ставить тебе на межу вибору, чи ти віриш у Бога, чи ні, перед голосуванням з трибуни Верховної Ради було зачитано два листи до народних депутатів: один від митрополита Епіфанія, другий — від мене, у яких ми просимо їх: „Не робіть цього! Щонайменше без всенародного обговорення. Чи під час військового стану немає інших тем? Відкладіть це!“ Ні… (Не послухали — ред.) І тоді в мене буда така охота, щоб у кожній нашій парафії ми повісили плакати з фотографіями: „Вони голосували за Стамбульську конвенцію“, щоб ви на Тернопільщині знали того, хто голосував, бо це є дуже серйозна справа. Тому нам так потрібно політиків, які тримаються твердих моральних засад,.. які будуть християнами навіть у політиці».

Джерело

Хто і як, поіменно і згідно з приналежністю до фракції, голосував за ратифікацію “Стамбульської конвенції” можна ознайомитись ТУТ.