«Я впевнений, що святкувати ми будемо із внутрішнім світлом», – Падре Серж про чотири символи, які допоможуть зрозуміти Різдво

Адвент – це час радісного очікування, період приготувань до святкування Різдва Христового. Про чотири символи, які допоможуть зрозуміти Різдво, розповідає священник-редемпторист, блогер отець Сергій (Гончаров) (Падре Серж).

Різдво – це про надію

Любі друзі! Сердечно вітаю вас у цей перший тиждень Адвенту – періоду особливого приготування до Різдва Ісуса Христа. Сьогодні хочу поговорити  з вами про прості і звиклі речі, які, буває навіть, рятують життя. А це і зустрічі, обійми, спокійне дихання і просто тиша. В одній розмові моя знайома сказала: «Ти знаєш, я більше нічого не хочу, окрім як просто зустріти Різдво». Я думаю, що кожен із нас розуміє, що в ці слова «просто зустріти Різдво» вкладається дуже багато чого. Зараз, коли ми переживаємо великі випробування і часто буваємо у темряві фізичній, так хочеться зустріти цю Вифлеємську зірку, яка буде нашим світлом. А Різдво показує нам таку зірку – це Вифлеємська зірка надії. Різдво – це про надію.

Чотири символи, які допоможуть зрозуміти Різдво

Для того, щоб не дати темряві заволодіти нашим серцем, але приготуватися до Різдва нашого Господа Ісуса хочу пригадати чотири дуже прості і звиклі образи, які є у нашій традиції. Якщо ми будемо роздумувати про них, та й покладемо їх собі на серце, то я впевнений, що святкувати ми будемо із внутрішнім світлом.

Перший образ – це Ясла Христові.

Другий образ  – це Богородиця, Таїнство Воплочення, Таїнство дарування і прийняття дарів. Так, ініціатива походить від Бога. Він захотів замешкати посеред людей для того, щоби вкінці кінців врятувати і витягнути їх із темряви, в якій вони перебували. А з іншого боку – це відвага людини прийняти Бога. Відвага Марії прийняти Ісуса змінила її життя цілковито. Прийняття Ісуса у наше життя не може також не змінювати його. Запрошую вас посидіти і подумати над цим.

Третій образ – образ Хреста – розп’яття, зброї страждання, зброї перемоги. Я думаю, що для нас зараз, хоча це є завжди, цей образ дуже актуальний. Це також є і образ надії. Сідай перед Христом, говори з Христом, роздумуй про силу милості Божої.

Четвертий образ, який дотикає нас, коли маєш чисте сумління, – це Євхаристія. Різдво, яке ми з вами зустрічаємо, є не лише історією, яка відбулася колись давно. Вона є і відбувається зараз. Ми в особливий спосіб беремо участь у цій історії через Євхаристію, через таїнство поєднання з Богом, до якого можемо приступити, коли ми є чисті серцем, коли ми є у покаянні. Отримуймо прощення і приймаймо Тіло і Кров Господа Ісуса Христа. Запрошую також, якщо є можливість, приходити до храмів, просто сідати і перебувати перед святими дарами, бо тиша храму є дуже промовистою. Ця тиша присутності перед святими дарами може допомогти тобі зробити вибір. Отож, чотири образи які поможуть нам зустріти Різдво Ісуса Христа: Ясла, Марія, Хрест і Євхаристія.

Підготувала Юліана Лавриш

За матеріалами відеоблогу на Youtube-каналі NEBO ON