«Як Іван Гречко красу шукав»: у Львові відкривають унікальну виставку видатного колекціонера

Вже цієї неділі львів’ян запрошують на відкриття унікального виставкового проєкту, присвяченого видатному українському колекціонерові Іванові Гречку. Куратором проєкту став відомий іконописець та історик мистецтва, випускник УКУ Роман Зілінко. Про це організатори проєкту повідомляють на фейсбук-сторінці Як Іван Гречко красу шукав. Виображення колекції.
 
18 червня 2023 року о 16:00 Український католицький університет запрошує на відкриття виставки, де вперше презентує львів’янам та гостям міста найкращі твори з колекції Івана Гречка – патріарха українського колекціонерства. Це одна з найбільших збірок української ікони на склі Гуцульщини та Покуття, стародруки, свічники, ручні хрести, писанки, кераміка, текстиль, дерев’яна скульптура. Також буде представлений живопис мистецького середовища Львова та Галичини 20 століття з колекції Гречка.
 
Організатори апрошують усіх поринути у світ колекціонера, історію унікальних експонатів та побачити їхній дух і красу.
 
«Іван Гречко – один із перших колекціонерів, які в післявоєнний час займалися колекціонуванням народного мистецтва, любили це, шанували, намагалися зберегти. Іван Гречко ― дуже цікава, барвиста постать, в якій наклалося багато різних шарів. Це і його почуття гумору, і його мандрівки, і його авантюризм – він один з дуже цікавих прикладів людей своєї епохи. Великою легендою обросла його колекція. І ви маєте унікальну нагоду побачити її», ― каже Роман Зілінко.
 
Виставка триватиме з 18 червня до 13 серпня у Львові, у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа», вул. Підвальна, 4.