Як у Львові спільнота святого Егідія допомагає бідним людям

14 листопада Католицька Церква відзначає День бідних. З цієї нагоди, розповімо Вам як спільнота святого Егідія у Львові піклується про бездомних людей. 

Щочетверга увечері біля Порохової Вежі роздають пакунки з їжею для бідних людей. Цю акцію проводить спільнота святого Егідія вже впродовж двадцяти років. Вони допомагають не лише безхатченкам, а й людям низького соціального рівня, пенсіонерам  та всім, хто опинився у скрутному становищі.

Понад 120 людей вже отримали пакети з необхідними продуктами. Цього тижня до продуктового набору входять каша, хліб, ковбаса, яблука та вафлі. Як зізнаються організатори, закуповують продукти на власний кошт.  Проте частково їх підтримують і доброчинці.

“Все розпочиналось з того, що ми самі шукали по вулицях Львова людей і роздавали їм пакунки. Потім ми збирали близько десяти людей довкола себе, а сьогодні їх вже понад сто осіб. Ми не просто роздаємо їжу і годуємо бідних, ми пропонуємо їм дружбу. Такі  люди опинилися в скруті неспроста, кожен має свою важку історію, тому їх треба вислухати, зрозуміти і підтримати.  На сьогодні це стало великим служінням, на яке ми не очікуємо чогось у відповідь, а тішимось від того, що допомогли іншим”, – розповідає координаторка спільноти Іванна Синицька. 

Традиційно перед виїздом на локацію ініціатори спільно моляться за усіх бідних.

О 19 годині біля Порохової Вежі  їх вже чекали люди. У черзі за пакунками стоять не лише безхатченки, а також люди у скрутному становищі та самотні пенсіонери. По черзі кожному роздають засоби індивідуального захисту та продукти харчування.  Допомагають в пакуванні та роздачі продуктів також волонтери та усі охочі. Ті, що отримали свої пакунки, у натовпі шукають вже знайомих волонтерів, щоб подякувати та поспілкуватися. 

Окрім щотижневої акції, учасники спільноти організовують  молитовні вечори щомісяця та щорічний різдвяний обід. Зі слів організаторів, упродовж двох років за участі владики Венедикта та Фундації Духовного Відродження проводять зустрічі з доброчинниками, які жертвують гроші на потреби бідних. На ці кошти закуповують тепле взуття на холодну пору та інші необхідні речі.

 

“Зовсім скоро розпочнемо збір коштів на різдвяний обід для бідних. Окрім самого обіду, кожному, хто прийшов, вручаємо особливий подарунок, – ділиться Лариса Шидловська. – Ця ініціатива вже стала частиною мого життя. Ці бідні люди співпереживають разом з тобою і радіють твоїм успіхам. Вони становлять те ж звичне близьке і дружнє середовище, яке має кожен з нас. Нам потрібно допомагати тим, хто в скруті, бо так ми самі стаємо кращими. Ми вчимося співпереживати, бути толерантними і вже по-іншому дивимось на цей світ”. 

Додамо, що спільноту святого Егідія створив юнак Андреа Ріккарді в Римі 1968 року, якому тоді було менше як двадцять років. Він зібрав групу ліцеїстів-однолітків, щоб слухати і втілювати в життя Євангеліє. Відтак вони допомагали бідним людям.  Сьогодні в Україні спільнота святого Егідія існує у Києві, у Львові, та в Івано-Франківську.

Підготувала: Наталя Стареправо, фото авторки