Як у Римі. Гарнізонний храм свв. апостолів Петра і Павла буде світлого кольору

Сьогодні, 4 серпня 2021 року, у Гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла розповіли про те як просувається реставрація і зазначили, що основні роботи планують завершити до 10-річчя з дня відкриття святині. Реставраційні роботи, які розпочали ще минулого року, проводять за кошти міського бюджету. Загальна їх вартість складає 7,9 млн гривень. Реставрацію скульптур фінансує Міністерство культури на національної спадщини Польщі.

 

“До кінця року роботи плануємо завершити.  Центральний фасад храму особливий тим, що містить скульптури, які датуються XVIII-XIX століть. Фігури реставрують на місці.  Всередині реставрують дуже гарні розписи, Виконують роботи група реставраторів. Роботи всередині будуть завершені до грудня, а щодо фасаду, то на реставрацію також впливають погодні умови. Ми намагаємося ці роботи зробити до десятиліття відкриття храму”, – повідомила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Міський голова Львова Андрій Садовий підкреслив:

“Усі львів’яни пам’ятають цей храм у сірому відтінку, а коли ми завершимо роботи по реставрації, то він буде білим. Це буде храм, який буде подібним до свого візаві у Римі. І буде вражати своєю красою. Наразі роботи тривають, думаємо, що до кінця року ці роботи будуть завершені. Буде цікава і урочита мить”.

Настоятель Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла, о. Тарас Михальчук висловив вдячність усім, хто долучається до реставрації святині:

“Святиня виконує велику місію у історії нашої країни упродовж десяти років, відколи вона відчинена.І ця реставрація – це є велика лепта. Нашим прийдешнім поколінням нам буде не соромно дивитися у вічі, бо це є приклад найкращого реставраційного підходу, мабуть, у цілій Україні. Думаю, що це буде взірець як треба реставрувати старовинні святині”.

Також сьогодні присутнім показали фрески, які перебувають у процесі реставрації.

Фото Романа Балука