Єпископ Едвард Кава: «Сьогодні право голосу має той, хто має гроші та владу»

Сьогодні відбувається все те саме, що і дві тисячі років тому, коли Учні намагалися якось собі влаштувати життя. І сьогодні нічого дуже не змінилося, а може навіть і погіршилося трохи. Євангелія нам каже, що ми не можемо жити так, як живе цей світ, котрий наскрізь просякнутий гординею, заражений нею і навіть не помічає цього.

Сьогодні право голосу має той, хто має гроші та владу; той, хто має засоби для маніпулювання іншими, – того і почують. Так сьогодні функціонує світ, у якому ми живемо. І ми, як християни і католики, надто легко піддаємося цьому світові, уподібнюємося до нього і стаємо на шлях компромісу. А Боже Слово хоче нас пробудити, щоб ми зробили собі іспит сумління, свій особистий, бо легко говорити про інших, легко оцінювати інших, критикувати їх, але найважче є побачити власну недосконалість.

Якщо добре подумати, то кожний із нас міг би назвати не одну річ, яка стала частиною нашого життя, але яка є далекою від християнства. Ми надто швидко перетворюємося на поган. Але Євангелія закликає нас не здаватися, а пробуджувати нашу віру, захищати нашу християнську тотожність, жити Словом Божим, Божими Заповідями і перебувати в освячуючій благодаті.

Єпископ-помічник Львівської Архидієцезії РКЦ Едвард Кава