Єпископ Едвард Кава: «Тільки Бог може допомогти нам зупинити війну»

max-20171105094529747З благословення Архієпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського 4 листопада Душпастирський відділ Військового капеланства Львівської Архідієцезії організував молитовні заходи пам’яті загиблих воєнів АТО. Св. Месу в Митрополичій Базиліці, на яку були запрошені воїни і родичі загиблих військовослужбовців, очолив Єпископ-помічник Львівський Едвард Кава OFMConv.

«Ми сьогодні зібралися тут, в серці нашого міста Львова, в цьому катедральному соборі, щоби молитися за наших загиблих воїнів, щоби віддати їх Богові – мовив у проповіді єпископ Кава. – Це дуже важливо, щоби ми пам’ятали, щоби ми про них не забували. Щоби не закінчувалася наша пам`ять тільки на похоронах, на короткій згадці десь там на якомусь меморіалі. Тільки щоби вони були для нас насправді героями. Щоби ми завжди цінували те, що хтось віддав життя заради того, щоби ми могли жити в мирі і щоби ми мали безпеку. Щоби ми могли цінувати те, що нам Бог дає через їхню жертву. Може сьогодні ми ще це не вміємо цінувати. Може ми ще не звикли до цієї війни. Може цей біль, який сьогодні дотикає всіх нас, є занадто міцним, і ми ще не до кінця усвідомлюємо те, що відбувається. Дуже часто, ідучи вулицями Львова, коли бачу, як гудять ресторани, як грає музика, як ллється алкоголь, моє серце не може цього зрозуміти. Але це не тільки у Львові. Майже ціла наша країна власне так живе. Маю враження інколи, що ми якби маємо якусь духовну шизофренію. З одної сторони, маємо війну, відкриту рану, не маємо миру, бо брак миру дотик акає не тільки східних регіонів нашої країни. Він проникає всіх нас. Цей неспокій є в наших серцях, а особливо тих, які безпосередньо страждають від цієї війни, які втратили своїх близьких, свої синів, чоловіків, свого батька. І тому важливо, щоби ми сьогодні, молячись тут, для себе усвідомили, що насправді ми потребуємо цієї молитви, перебування перед Богом. Насамперед, щоби віддати Богові цих наших мучеників, цінуючи і дякуючи Богові за дар їх життя. Їхньої мужності, відваги, бо така є правда».

Єпископ Едвард Кава пригадав, як будучи військовим капеланом, йому доводилося бувати на охоплених війною східних теренах нашої держави. Закликав відчути в серці, що тільки в Бозі наша надія на мир. «Тільки Бог може зупинити цю війну – зазначив єпископ Кава. – Це не є питання політиків. Це не є питання Збройних Сил, це не питання зброї чи сили. Це не є питання міжнародних організацій. Це є питання, яке вирішується між мною і Богом. Тільки Бог може допомогти нам зупинити війну. Зупинити пролиття крові. Якщо ми сьогодні не робимо з цього висновків, не молимося, а живе і вдаємо так, якби нічого не відбувалося, то ми обманюємо самі себе. Ми живемо в брехні. І маю враження, що ця війна доторкнула тільки тих, хто втратив когось. Більшість з нас живе так, якби нічого не відбувалося. Тому сьогодні варто це підкреслити. Нехай ця наша спільна молитва буде винагородою Богові дар життя тих наших синів, чоловіків, які віддали своє життя, а також нехай вона буде видимим знаком, щоби ми всі відчули відповідальність за їхню смерть. Щоби це пробудило в нас прагнення, взрушення».

Єпископ Едвард Кава закликав до ревних молитов за загиблих воїнів і за мир. «Не знеохочуймося. Молімося. Пам’ятаймо, що насправді справа миру залежить від нас. Від того, що відбувається між тобою і Богом» – підкреслив.

Молитовна хода на чолі з єпископом Едвардом Кавою пройшла від катедри через площу Ринок, а далі вулицями Руською і Винниченка до храму Стрітення Господнього. До спільної молитви там приєднався також місцевий греко-католицький священик. На завершення присутні поспілкувалися під час почастунку в світлиці «Картіас-Спес».

Джерело: Католицький Оглядач