Єпископ Пфайфер закликав Верховний Суд США визнати особу у ще ненароджених дітях

Єпископ-емерит зі штату Техас звернувся до Верховного суду США із проханням чітко підтвердити те, що в утробі матері перебуває ще ненароджена людська істота, яка має всі ознаки і права особи.

«Хоча Верховний Суд заслуговує на похвалу через скасування справи Ру проти Вейда, проте він не пішов так далеко, як слід  було б», – стверджує єпископ-емерит м. Сан-Анджело, Майкл Пфайфер, говорячи про рішення Верховного Суду, яке дозволяє штатам самостійно приймати рішення щодо абортів. «Тепер, слідуючи цьому пролайфівському рішенню, Верховному Суду необхідно визнати беззаперечну людську особовість плоду».

У вересневій заяві Пфайфер звернувся із закликом до Верховного Суду на основі чотирнадцятої поправки визнати той факт, що ненароджені є людськими особами, яким властива особовість, і таким чином гарантувати, що жоден штат не буде «позбавляти жодну особу життя, свободи чи власності без належної судової процедури».

 «Підтвердження того, що плід  є людською особою, вповні узгоджується з медичною наукою, яка знову і знову в останніх роках визнає, що в акті зачаття виникає нова людська істота, що завжди було нашою біблійною вірою», – пише Пфайфер у заяві.

«Відтак, якщо ми хочемо рухатись вперед після справи Ру проти Вейда, урядам та судам на рівні окремих штатів та всенаціональному рівні слід поважати  та захищати крихітну, ще ненароджену, людську особу, сотворену на образ Божий, і ніколи не позбавляти її права на життя та свободу».

Пфайфер, який служив єпископом м. Сан-Анджело  з 1985 до 2013 року, критикував «негативні зусилля на рівні конгресу та президента», що пропонували закони та політичні  рішення, які «схвалювали жахливі вбивства ненароджених через аборти».

Раніше цього року Пфайфер уже закликав своїх співбратів-єпископів притягнути президента Джо Байдена до відповідальності та вжити заходів супроти проабортивних політик на користь пролайфівських заходів, які підтримують жінок та їхніх ще ненароджених дітей. Зокрема, у квітні він заохотив єпископів відповісти – після того, як Байден представив бюджет 2023 року, у якому відсутні видатки на захист життя (а відтак і на діяльність рухів за життя – прим. перекладача).

Остання заява єп. Пфайфера побачила світ напередодні місяця Поваги до життя, що його єпископи США відзначають у жовтні. Пфайфер сказав журналістам Catholic News Agency, що католики та американці, які стоять на позиціях пролайфу спільно із членами своїх родин, дітьми та друзями, «мають безліч можливостей, зокрема під час місяця Поваги до життя – місяця жовтня, виявити свою повагу до святості особи кожного, а найперше – ненароджених, чиї матері можуть розглядати аборт як рішення для них».

«Вони роблять це, керуючись добротою, що її вони виявляють одне до одного, зокрема до вагітних матерів» – стверджує Пфайфер. «Вони можуть зробити це через спільну молитву, спільно проведений час, під час якого вони діляться одне з одним своїми потребами, а ще – допомагаючи тим, хто почувається самотнім та покинутим, роблячи це з відкритим серцем та розпростертими руками, які готові допомогти та підтримати».

У своїй заяві він так само закликав усіх членів Руху за життя вжити заходів з метою пропагування особистості ще ненароджених дітей. «Зараз настав час для усіх пролайфівців, на чолі з єпископами та лідерами на державному та громадському рівнях, чітко та ясно проповідувати та захищати фундаментальне життєве питання – святість життя ще ненародженої людської особи». Якщо у ненароджених буде визнано людську особу, це відкриє шлях для національної заборони на аборти, додає Пфайфер.

Водночас єпископ закликає вірних молитися до Святого Духа та заохочує усіх пролайфівців – починаючи з  єпископів – виявляти більше турботи про жінок, які переживають труднощі, пов’язані із вагітністю.

«Папа Франциск наголошує на тій близькості, співпереживанні та турботі, що їх ми повинні виявляти до кожної вагітної жінки, яка розглядає питання аборту, та запропонувати їй  духовні, людські, медичні та фінансові засоби, щоб допомогти їй у її багатьох потребах, заохочуючи її зберегти життя своєї дитини. Ми також повинні працювати політиками, яких обрали, задля того, щоб забезпечити належний догляд та засоби, що покриють витрати на народження та подальший догляд за новонародженим, а також витрати, пов’язані з вихованням та освітою їхніх дітей».

«Бог сотворив людину на свій Божественний Образ та подобу як вінець усього творіння» – зауважує Пфайфер. «Кожен з нас, включно зі ще ненародженими, поділяють Образ Божої слави. Людське життя – це священний та недоторканий дар від Бога».

Переклад з англійської: Назарій Петрів

Джерело: Catholic News Agency