Єрм. Лука (Михайлович): “Господи, у Твоїх Таїнствах тонуть усі біди і скорботи нашої неньки України”

Сьогоднішня Літургія. Престол.
Як же солодко Ти огортаєш нас, Господи! Скільки світла виливаєш на нас, дітей, через свої пречисті Таїнства! У них тонуть усі біди і скорботи нашої рідної неньки України!
Ти, Ісусе, стоїш на сторожі наших душ і тіл. Усе у твоїй владі і ніхто вовік не забере у тебе цієї влади! Бо причастившись, я готовий на все, як і безліч мучеників і святих переді мною!
Мене огортає Твій мир, який не здатний викрасти жодний зовнішній ворог і блюзнір! У цій чаші повнота Твоєї доброти і милосердя до нас, Господи! Бо Ти сам випив повноту нестерпного болю до останньої краплини!
Знаю ми не одні у нашому паломництві до свободи! Ти перед нами пройшов страждання, розп’яття і погребеня! І дарма, що воротарі аду сподівались на те, що назавжди полонили Тебе!
А Ти воскрес, бо Ти Переможець смерті і аду! Ти і нам, українцям, прострелив шлях до безконечного торжества Правди, Любові, Гідності і Миру! Ми є, були і будемо завжди Твоїм Божим народом, бо Ти сам засвітив нам промені свого Невечірнього дня вічності Воскресінням з мертвих, яких сили зла ніколи не загасять!