Єрм. Юстин (Бойко): “Головна ялинка країни без Різдвяної зірки — це знущання над народом!”

Громадськісь сколихнули фото головної ялинки у Києві, яку декорували не традиційною Вифлеємською зіркою, а “відьомським капелюхом” як вже встигли назвати цей аксесуар користувачі Інтернету. Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ,єрм.Юстин Бойко назвав цю ситуацію знущанням над народом та підміною важливих символів.

“Наближається Різдво і ми крокуємо дорогою Різдвяного посту. Народна традиція є такою, що ми готуємося духовно, але й зовнішньо до Христового Різдва. Незважаючи на пандемію, нам хриястиянам потрібно ще раз усвідомити, що Син Божий прийшов на Землю, Він спас усіх нас. І нам потрібно це ще раз пригадати молитвами, постами, але також зовнішніми символами. Невід’ємною частиною святкування Різдва, Нового року у всьому світі є Новорічна ялинка.

Цього року, з тими ялинками на головних площах ціла комедія. У Києві взяли Новорічну ялинку і прикрасили, якщо хтось пригадує мультфільми радянського періоду, шапкою такої пані Шапокляк. І та шапка буде прикрашати головну ялинку.Я би хотів запитати ідеологів прикрашання головної ялинки країни, яка символіка у це вкладена?

Ми готуємося до Різдва Христового. Весь світ святкує Різдво Христове, пригадуючи, що Син Божий прийшов на Землю і приніс нам Знак Надії, яким є Він Сам. Зірку Різдвяну завжди встановлювали на ялинках, як символ Христа, який приходить у цей світ. Про Різдвяну зірку згадують у Євангеліях.  Євангелист Матей каже, що зірка, яка зійшла на Сході, сповістила на Землю, що у світ прийшов Божий Син.  По тій зірці пастухи прийшли до міста, де народився Христос у Вифлеємі, по тій зірці прийшли мудреці зі Сходу. Це був Божий Знак з Неба. І з огляду на це, на Новорічних ялинках встановлюють оці Різдвяні зірки.

У мене виникає питання як у громадянина України,як у людини, а яка символіка закладається у головну ялинку країни? Що би це мало означати? Це не просто звичайна помилка. Певні символи, а радше зміна символів означає, що змінюється зміст, змінюється напрямок у якому рухається країна.

Хочу пригадати всім тим, від яких залежить прикраса ялинки, що вона є символом надії цілого народу. І відзеркаленням віри цілого народу. Більшість українців приймали Хрещення.  

Коли ми позбавляємо сенсу головні символи країни, а саме: Національний Герб України, яким є Тризуб,  ялинку — символу Христового, яким є Різдвяна зірка, коли ми виганяємо, по суті, Бога, з наших сердець, з наших інституцій,  то чи можемо очікувати, що на наш нарід прийде благословення?