Єрм. Юстин (Бойко): “Молитва – це найбільша зброя християн. І ми переможемо!”

Слава Ісусу Христу! Перш за все, хочу сказати вам, щоб ви ніколи не сумнівалися, що з нами Бог і Бог нас провадить навіть у такий нелегкий час як час війни. У своєму житті я ще ніколи не бачив війни аж такого розміру і не можу мати певний досвід у цьому. Вона мене також заскочила. Після кількох днів війни хотів би поговорити з вами про цю ситуацію, але у світлі віри. Чому? Бо ми є християни і ми повинні розуміти певні речі.

Перше, почалася війна. Вона стала шоком для нас усіх. Але для тих, які знають історію це не було несподіванкою. Війна зріла не від сьогодні, це тривало роками. Ця війна назрівала ще з того часу, коли  московські князі захопили  Київ, впала Київська держава. І опісля Україна постійно перебувала на узбіччі, як той жебрак, шукаючи своє місце у родині народів світу.

Сьогодні ця війна – це є не тільки війна зброї, це війна між добром і злом. У якій добро, безумовно завжди перемагає. Чому? Тому що джерелом добра є Бог. А відповідно Господь Бог завжди знищить зло у найменших чи найменших його проявах. Звичайно, ми би хотіли, щоби Господь Бог утрутився одразу, так як ми хочемо. Але у тому є якийсь Божий план. План і місія нашого народу, яку він повинен виконати. Я до кінця сам його не розумію. Але слідуючи думкам праведного Митрополита Андрея скажу,що, правдоподібно, наш народ має місію у тому, щоби навернути Росію, яка абсолютно не є християнською, маю на увазі Московське православіє. І говорю про це відкритим текстом. Треба собі усвідомити, що війна не була сотворена Господом Богом.

Війну сотворив диявол. Одним сумнівом, який виник у Єви у раю, коли їй диявол запропонував яблуко. І тим самим, поклав війну між людиною і Богом, а опісля між людиною і людиною. Каїн і Авель створили першу  війну. Каїн вбив Авеля через заздрість. І  оця мала війна має своє продовження у великих війнах, коли доступні величезні запаси озброєння. Очевидно, війна – це є найгірше, що могло винайти людство у своїй історії. Але вона є реальністю. Не ми її вигадали, але ми її продовжуємо. Не нам і обирати ті часи у яких ми народилися. Але ми можемо їх змінити. І це найголовніша наша місія.

Папа Франциск повторив слова, сказані свого часу його попередником про те, що з миром ми нічого не втратимо, з війною втратимо все. Такими словами він закликав до миру тих, від яких очікував розуміння. Маю на увазі представників російської еліти, думаючи, що вони мислять розумом. Як виглядає, вони мислять ненавистю. Нещодавня промова Президента Росії, який є злочинцем, грунтувалася на тому, що він хоче знищити нас як народ. Іншими словами, він публічно проголосив про те, що хоче зробити геноцид українського народу.  І це треба собі чітко усвідомити. І нам не залишалося нічого іншого, як стати на захист своєї Вітчизни. І тут ми стали сильними, бо ми маємо свою державу, яка має свої структури і військо, яке є дуже потужним і ви можете це бачити. Справедлива оборона на якій ми стоїмо, є героїчною. Бо немає нічого більшого, аніж обороняти свою землю і захищати своїх ближніх. Ми є на рідній землі. І ця земля є тією, яку дав нам Господь Бог. І ми повинні її захищати.

Подивляю нашу молодь. Старших, молодших. Організованість народу, який став на захист своєї Батьківщини . Поруч з тим, існує потужний молитовний фронт. Бачу, як багато у соцмережах створилося молитовних груп, які цілодобово моляться за перемогу над супостатом. І не сумнівайтеся! Вона прийде! Сьогодні ми побачили обличчя зла.  Спочатку зло, коли приходить,  то має вигляд блаженного ангела. Але опісля, коли починаєш із ним діалогувати, воно показує своє правдиве обличчя, яке є страшним. І це є обличчя диявола.

Сьогодні вже не має сумніву в тому, що християнство у РФ  є хворе. Чому? Бо хворим є його провід. Вони не провадять до Бога, але дорогами ідеології Путіна. І відповідно я переконаний, що дуже багато священників, єпископів це побачили. І сьогодні вже запустили  публічні декларації, що відмовляються поминати Патріарха Кирила, який благословив війну з Україну. Це не єрарх Церкви. Єрарх, який благословляє на війну, не може бути послідовником Христа.

Це є вовк в овечій шкурі. Він відповість за це перед Богом.

Що робити нам?

Перш за все, ніколи не сумніватися у  тому,що Бог є Господом історії. Він історію провадить і хто є з Богом, той завжди  перемагає. На серцях наших воїнів, на деяких їхніх шевронах написано “З нами Бог”.  І так воно є! Бо вони на своїй землі, оброняють свою землю. Тому закликаю весь духовний фронт єднатися і молитися за те, щоби навернулися  серця тих, хто цю війну затіяли. Хоча ми у це не дуже віримо. Але хоча б щоб відкрилися очі  тим, які можуть щось зробити. Йдеться про жителів Росії: чиї сини і дочки загинули, нападаючи на Україну. Агресор Росія напала на Україну. Відповідно ми, коли маємо родичів, знайомих у Росії: дзвонімо, пишімо їм, щоби вони не посилали дітей на бійню. Чи до них це дійде? Не знаю. Але спроби робити треба.

Треба молитися. Треба молитися також за навернення тих, які на нас нападають. Колись Матір Божа Фатімська звернулася до цілого християнського світу, щоби люди молилися за навернення Росії. Я ніколи того не міг зрозуміти. Чому молитися за навернення саме Росії?  А Матір Божа попереджала – бо Росія принесе багато лиха. Так і сталося.  Починаючи від жовтневої Революції, далі ленінізмом-сталінізмом, радянщиною і тепер русизмом. Це є новий термін, який подібний до терміну фашизм і  рівняється з ним у значенні.

Тому не переставаймо молитися! Молитва – це найбільша зброя християн, яка перемагала вже не одні війни! І у цій війні також – переможемо!  

Ми є християни. Повинні також діяти. Бо молитва супроводжується дією. Дія наша зараз у тому щоби допомогти ближньому – який знаходиться на передовій і захищає наш народ. Так само і тим, які є біженцями, немічними, дітьми. Діти – найбільш вразлива категорія. яка страждає від війни, не кажучи вже про літніх людей.

Очевидно, ворог сатаніє. Наш Патріарх сповістив також про те, що у  Росії є плани бомбардувати наш головний духовний центр – Софію Кмївську. Це показує нам обличчя Росії. Воно не є християнське, а ординське. Абсолютно.

Хочу ствердити, щоб ми розвінчали у собі міф, що ми є мовляв братами і сестрами. Брати і сестри – це ті, які мають душу і тіло, а брати і сестри у Христі – це ті, які люблять одне одного. Якщо брат у Христі приходить і тебе вбиває, він не є братом, а є ворогом. Він є супостатом. І за перемогу над супостатами є окремі молитви. Колись Андрей Шептицький коли радянський режим запанував пропонував зробити суцільне екзорцизмування Росії, щоби диявол, який опанував по-суті націю, відступив від неї. А як диявол опановує націю? Він затьмарює ум. Людина не бачить правди, а лише свою правду. Сьогодні з нами об’єднався світ. І подивіться – перші плоди позитивні як змінюються люди. Бачу сам по собі, як змінююся я. Першочергові речі вийшли на головні позиції, а другорядні відійшли у минуле. Сьогодні мені нічого більше не хочеться як те, щоб ми стали повноцінною вільною Незалежною державою, щоб в Україні не гинули люди!  

Важливо нам зрозуміти – не прогнозуймо що буде і як буде. Думаймо за теперішній день і що ми можемо зробити тут і тепер для нашої країни, для нашого війська. Бережім сили, енергію, пам’ятаймо про молитву, допомагаймо одне одному, волонтерським організаціям. Розмовляйте, будь ласка, з дітьми. Зверніть увагу на підлітків, а також на малюків. Війна закінчується рано чи пізно, а нам треба будувати країну.

Сьогодні сталися величезні зміни на які я ніколи не сподівався. Окрім того, що священники Московського Патріархату почали відрікатися від Патріарха Кирила, крім того багато навернень стається, багато людей молиться. Сьогодні весь світ об’єднався з нами! Про це ми  ніколи не могли подумати ще 2 тижні тому назад! Сьогодні Україна стає повноправним по-суті членом Європейської родини народів, оскільки Європарламент схвалив нашу заявку на кандидування на вступ до ЄС.