Єрм. Юстин (Бойко): “УГКЦ вже понад 20 років бере активну участь у євангелізації Європи”

На цьому Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, єрм. Юстин (Бойко) наголосив під час зум-конференції для випускників Тернопільської Вищої Духовної Семінарії. Одноденний місійний курс організував  ПМВ УГКЦ.

«Місія – це насамперед несення Божого Слова народові, який не мав жодного стосунку до Церкви чи Христа. З місіями пов’язується Хрещення, Миропомазання, навчання тощо. Чи ми сьогодні маємо такі місії у Католицькій Церкві в світі? Так, маємо. На території африканського континенту душпастирюють місіонери з різних країн, переважно Європи і Америки, – і католицькі, і протестантські. Намагаються вжитися з місцевими племенами, а потім несуть їм Слово Боже. Чи УГКЦ бере участь у цих місіях? Зараз ні. Але деякі наші священники брали участь у місіях в Африці, – підкреслив о. Юстин. – Наша місія, браття, є радше євангелізаційна. Що таке Євангелізація? Це несення Божого Слова людям, які вже повірили в Христа, які прийняли Таїнства Хрещення і Миропомазання. Іван Павло II досить часто наголошував, що майбутнє Церкви залежить не від її місійності, а від того, наскільки вона буде євангелізувати людей».

Священник зауважив, що Папа Римський Бенедикт XVI свого часу казав про реєвангелізацію Європи, відновлення популярності християнського віровчення у європейських країнах. «Ми вже понад 20 років фактично беремо участь у новій Євангелізації Європи. І я сподіваюсь, це і наділі продовжуватиметься», – зазначив о. Юстин.

Ієромонах додав, що місійність УГКЦ поза межами України, спрямована у першу чергу, на українців. «Наші вірні, які виїхали, практично зробили нашу Церкву місійною. Вони поставили перед церковним проводом виклик, на який довелося і доводиться відповідати», – зазначив о. Юстин.

Він також зауважив, якщо під час перших хвиль міграції українці на новому місті найперше шукали священника і будували церкву, то сьогодні мігранти “намагаються будувати власний комфорт життя, що походить з теперішньої ментальності, яка чимдалі охоплює все суспільство”.

О. Юстин Бойко закликав семінаристів у майбутньому бути креативними у душпастирських підходах і проявляти власну винахідливість, адже не всьому можна навчитися в семінарії.

Додамо, що під час події семінаристи зустрілися також з іншими священнослужителями. Зокрема секретар ПМВ о. Роман Ільницький і референт ПМВ о. Vitaliy Khrabatyn розповіли про напрями і особливості праці відділу, про географію душпастирства УГКЦ, Також референт у справах беатифікації та канонізації Самбірсько-Дрогобицької єпархії д-р Олег Цимбалюк представив семінаристам канонічний аспект служіння поза межами України.

Джерело: фб-сторінка ПМВ УГКЦ