Юдейські мацеви перевезли на Янівський цвинтар

Про це повідомили на сторінці “Львівського волонтерського центру” при БФ Хесед-Ар’є. Загалом з вулиці Ганни Барівнок перемістили 125 юдейських надмогильних плит.

1

Ми не будемо сьогодні згадувати про те, яких зусиль нам це коштувало, ані про те, скільки благородних людей різних релігійних переконань, національностей та віку долучилися до цієї справи – про це можна дізнатися з наших попередніх публікацій. Відзначимо найголовніше – результат. І він чималий – з-під землі добуто 125 надгробків, більшу частину з яких сьогодні доправили на Янівський цвинтар. Решту плануємо вивезти з вулиці найближчим часом. На жаль з технічних причин нам не вдалося сьогодні завершити справу. Однак за плечима маємо рекордний за останні роки обсяг робіт по збереженню єврейського історичного спадку нашого міста”.  

Нагадаємо, юдейські мацеви виявили під час ремонту дороги у Львові. Відтоді численні громадські активісти Львова допомагали юдейській громаді видобути мацеви із-під землі. Надмогильні плити заасфальтували німецькі загарбники під час Другої світової війни.

Джерело: Lviv Volunteer Center