«З Богом учинимо ми подвиг»: В УГКЦ відбулася XVІ Всеукраїнська конференція військових капеланів

З 13 до 15 грудня відбулася ХVІ Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ, яку щорічно організовує Департамент військового капеланства Патріаршої Курії Української греко-католицької церкви. Триденна зустріч військових душпастирів під гаслом «З Богом учинимо ми подвиг» (Пс. 60, 14) цьогоріч відбулася у Закарпатській області.

До зустрічі долучилося близько сотні священнослужителів, які духовно опікуються українськими військовослужбовцями. Учасники конференції  обговорили сучасні виклики та перспективи капеланського служіння, окреслили план діяльності на наступний рік та поділилися набутим досвідом. А ще проговорили практичні кроки з формування Служби військового капеланства в українському війську та забезпечення професійного становлення наших капеланів.

Участь у конференції взяли керівник Департаменту військового капеланства – владика Михаїл (Колтун), начальник Служби військового капеланства Збройних сил України полковник Олексій Терещук та начальник Служби військового капеланства Національної гвардії України полковник Олександр Іздебський.

Заступник керівника Департаменту військового капеланства о. Андрій (Зелінський) ТІ, представив учасникам зустрічі діяльність Департаменту військового капеланства Патріаршої Курії УГКЦ у 2022 році. Начальники Служб військового капеланства ЗСУ та НГУ розповіли про функціонування Служб військового капеланства у своїх силових структурах, про досвід, виклики і перспективи капеланської служби. Окрім того, полковник Олександр Іздебський відзначив капеланів подяками за особистий внесок у підтриманні в особового складу Національної гвардії України та членів їх сімей високого морального духу під час виконання бойових завдань з ризиком для життя в умовах відсічі збройної агресії. Відтак владика Михаїл у співслужінні військових капеланів звершив Архиєрейську Божественну Літургію.

У середу, 14 грудня, учасники заходу мали день духовної віднови, який провів ієрм. Лука (Михайлович). А третього дня Конференції о. Андрій (Зелінський) ТІ, розповів про основи інформаційної стійкості. Завершилася зустріч військових душпастирів підведенням підсумків та спільною молитвою за перемогу і мир в Україні.

Джерело: Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ