З нагоди Дня Героїв посмертно нагородили львів’ян, які з 2014 року обороняли незалежність України

26 травня 2023 року 21 львів’янин – Герой України – отримав відзнаку «Почесний знак Святого Юрія» (посмертно). Урочисте нагородження та спільна молитва за полеглих Захисників відбулися у великій сесійній залі Львівської міської ради, повідомляє ЛМР. 

Церемонію нагородження відзнакою «Почесний знак Святого Юрія» (посмертно) наших Захисників, що з 2014 року обороняли незалежність України, Львів започаткував з нагоди Дня Героїв, який щорічно відзначають у травні. Відтак сьогодні 21 родина полеглих Героїв від їхнього імені отримала відзнаки з рук львівського міського голови Андрія Садового, начальника Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, бригадного генерала Олександра Буравкова та начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павла Ткачука.

Участь у заході взяли рідні та близькі героїв, львівський міський голова Андрій Садовий та представники міської влади, військові, капелани. У залі розмістили прапори усіх видів Збройних Сил України і запалили пам’ятну свічку, а ще несла службу почесна варта. Співом урочистість супроводжував Муніципальний хор «Гомін».

«Почесний знак святого Юрія»  – це міська нагорода, якою нагороджують за видатні заслуги перед Львовом. Відзнака зображена у виглядi хреста, у який вписане коло iз зображенням Святого Юрiя — покровителя міста. Такі нагороди (посмертно) отримають усі львівʼяни, які віддали своє життя за незалежність України. Церемонія нагородження відбуватиметься з нагоди великих державних та національних свят. 

«Для мене велика честь, що сьогодні ми є тут разом. У ці дні ми відзначаємо в нашій державі свято Героїв. Для мене ви всі – Герої, тому що ви віддали частиночку себе заради того, щоб Україна мала майбутнє», – наголосив львівський міський голова Андрій Садовий. «У Львові є особлива нагорода, яка присвячена покровителю міста – святому Юрію. І цією нагородою ми відзначаємо тих, хто, ризикуючи собою, рятує інших. Не багато людей отримали цю нагороду, і саме ви та ваші рідні, які віддали своє життя за Україну, є більш ніж гідними отримати її. Я кланяюся кожному з вас і маю велику честь вручити ці нагороди».

Військовий капелан о. Андрій Сіданич, священнослужитель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла УГКЦ, наголосив, що важливо не здаватися і берегти пам’ять про тих, які поклали за свободу свої життя: «Герої – це не лишень ті, що віддають життя, але також ті, хто продовжує життя. І кожен з вас – батьки, діти, онуки – далі несете ім’я Героїв – наших Захисників, наших воїнів, які далі, як небесне військо, боряться за спільну нашу перемогу. За ці дев’ять років ми стали одною спільною родиною, збираючись в Гарнізонному храмі, на молитву вшанування пам’яті на кладовищі; але для інших наших Героїв, які тепер боронять нашу землю, ви є натхненням далі жити». 

«Хочу щиро подякувати, що у такий непростий для нашої країни час, коли кожен українець знає, як це – плакати без сліз, і говорити без слів, ви знайшли сили, час і ресурси і вшанували світлу пам’ять наших Героїв, захисників України, які віддали найдорожче – своє життя заради процвітання нашої країни», – сказала Надія Кульчицька, дружина Сергія Кульчицького, генерал-майора, Героя України, військовослужбовця Національної гвардії України.

Разом всі присутні звершили хвилину мовчання, спільну молитву за полеглих Героїв, а також заспівали Державний Гімн України та духовний гімн «Боже великий, єдиний».

Фото Романа Балука