З нагоди Дня Незалежності у Львові виконали Акафіст до Пресвятої Богородиці

24 серпня 2020 року, перед пам’ятником Тарасові Шевченку, традиційно відбувся Акафіст до Пресвятої Богородиці у виконанні хорової капели “Дударик” та духовенства міста. У такий спосіб капела щорічно відкриває співочий сезон, цьогорічний – ювілейний, п’ятдесятий.
Нагадаємо, що ця традиція у місті зародилася зі щирої потреби подякувати Богові за даровану незалежність. Так з першої річниці і до сьогодні представники Церков України, її влади, громада Львова, гості і містяни у супроводі капели «Дударик» відправляють цю молитву зі щирою вірою у те, що допоки молимось і дякуємо, доти і живемо у вільній Державі.

“На цьому святому місці ми збираємось дуже часто, проте, коли з нами є “Дударик”, Боже Слово, благословення отців, кожна зустріч має особливу силу. У сьогоднішній день народження нашої держави хочу скласти велику пошану всім нашим воїнам, захисникам, що кожного дня на передовій бережуть наш спокій. Сьогодні ми низько вклоняємось мамам, дружинам, які віддали рідних, які сьогодні на небі є ангелами, моляться разом з нами. У цей день хочу побажати нам розуміння, що незалежність держави не може бути виборона раз і назавжди. За державу треба боротися щодня”, – зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Після завершення Акафісту капела «Дударик» представила громадськості ретроспективу Українського Гімну – Козацького, Русинського, Стрілецького, Повстанського, Духовного і Державного.
Підготувала Юліана Лавриш
Фото Романа Балука, Наталі Стареправо