Залишився 1 день! Громадськість закликають підтримати викладання християнської етики у школах

13 січня 2021 року Міністерство освіти і науки України розмістило на своєму офіційному сайті для громадського обговорення проєкт Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. Проектом передбачено обов’язкове викладання Етики / Курсів морального  спрямування у 5-6 класах усіх шкіл України. 

Таким чином проєкт програми передбачає обов’язкове викладання відповідних курсів, водночас вибір конкретної програми («Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Біблійна історія та християнська етика» тощо), залишається правом батьків та конкретної школи. 

Вказане положення є пропозицію особисто Міністра освіти і науки України С. Шкарлета і є результатом уваги по позиції церковної спільноти, озвученої влітку 2020 р. під час зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем’єр-міністром України Д. Шмигалем.

Наразі викладання курсів морально-духовного спрямування здійснюється лише у 34,73 відсотках шкіл України. Таким викладанням нині охоплено лише 13,19 відсотків учнів. Тому нині практично 87 відсотків майбутніх громадян України не мають можливості вивчення курсів морально-духовного спрямування.

При цьому, щороку кількість відповідних шкіл і учнів скорочується. Щоденно кількість учнів, охоплених викладанням курсів морально-духовного спрямування, скорочується на 75 дітей, тобто більше, ніж на два класи за день! 

Відтак запровадження обов’язкового викладання Етики / Курсів морального спрямування у 5-6 класах усіх шкіл України вагомо сприятиме як подальшому викладанню курсів морально-духовного спрямування, так і належному вихованню учнів.

Наразі, за наявною інформацією, на Міністерство освіти і науки чиниться тиск з боку опонентів викладання у закладах освіти курсів духовно-морального спрямування щодо скасування вказаної пропозиції.

З огляду на це існує НАГАЛЬНА НЕОБХІДНІСТЬ підтримати пропозицію щодо обов’язкового викладання Етики / Курсів морального  спрямування у 5-6 класах усіх закладів загальної середньої освіти і у цьому відношенні проєкт  Типової освітньої програми для 5-9 класів.

Нижче наведено посилання на проекти відповідних листів.

Проект листа 1

Проект листа 2

Проект листа 3

Проект листа 4

Прохання направляти вказані листи до 28 січня 2021 р. на електронні адреси: 

  • s_fitsajlo@mon.gov.ua Світлана Фіцайло, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин головного управління шкільної освіти; 
  • yhkononenko@gmail.com Юрій Кононенко, начальник головного управління шкільної освіти директорату шкільної освіти;
  • serhiy.shkarlet@mon.gov.ua Сергій Шкарлет Міністр освіти і науки України;
  • ez@mon.gov.ua відділ звернень громадян Міністерства освіти і науки України;
  • mon@mon.gov.ua Міністерство освіти і науки України 

Джерело: https://sobor.com.ua/