Завтра творенням світлової хвилі у Львові вшанують пам’ять дітей, які померли під час вагітності чи після народження.ПРОГРАМА

Завтра, 15 жовтня 2021 року, на території Архикатедрального Собору св. Юра (площа Св. Юра, 5) та безпосередньо у Соборі вшанують пам’ять дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження.

Програма заходу:
17.00 – Відкрита локація на площі Святого Юра для відвідувачів заходу
17.30 – Вступне слово-презентація у Соборі Святого Юра
18.00 – Божественна Літургія (Собор св. Юра)
19.00 – Творча академія, урочисте творення “Світлової Хвилі” через запалення свічок за Маленьких Ангелів на площі біля памятника Митрополитові Андрею Шептицькому
20.00 – Завершення заходу
 
Як розповіла ініціаторка заходу засновник та голова організації Перинатальний хоспіс “Слід життя” с. Юстина (Голубець), головна мета заходу – привернути увагу громадськості до теми, яку часто у суспільстві замовчують.
“Цей захід привертає увагу людей, аби розірвати мовчанку, яка є у нашому суспільстві довкола цієї теми. Наша мета показати, що ця тема торкає не лише маму, не лише тата, але кожного з нас у суспільстві , бо ми також стикаємося з людьми, які пережили втрату і нам треба хоча б вміти з ними поводитися. Чи спілкуватися на ту тему, чи її уникати.Також будемо творити світлову хвилю.  Це унікальна творча дія, яка започаткувалася у 2006 році і поширилася у інший країнах. Обрана була 19-та година, щоб свічки були запалені упродовж цілої години. Якщо це буде зроблено хоча б точково, то упродовж 24 годин весь світ буде “горіти” у пам’ять про тих дітей. Це є знак єднаючої дії, це спогад тих дітей, повернення гідності тим дітям, про яких ми можемо навіть не знати, але батьки знають про них. У творенні хвилі також беруть участь не лише батьки, але всі небайдужі. І часто можна почути від батьків: “нарешті хтось заговорив про наших дітей”.  Це є нова культура бачення того світу втрачених дітей, бо це маленькі крихітні життя, які не мають нічиєї підтримки, окрім, можливо, своїх батьків”.
 Додамо, що такий захід відбувається вже не вперше і є щорічним. Також 15 жовтня у всіх храмах УГКЦ підноситимуть молитви у пам’ять за дітей, які померли під час вагітності чи відразу після народження.
Фото: Myroslav Mtm