Завтра УГКЦ вшановує пам’ять новомучеників

У четвер, 27 червня, Українська Греко-католицька Церква вшановує пам’ять новомучеників Української Греко-Католицької Церкви, серед них й блаж. Миколая Чарнецького. Проголосив їх блаженними Папа Іван Павло ІІ під час свого візиту до Львова.

У Львові в цей день престольний празник святкує храм блаж. Миколая Чарнецького (вул. Під Голоском, 1). Архиєрейська Літургія розпочнеться об 10.00 год. Очолить Богослужіння Преосвященний владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Також храмовий празник відзначать у храмі Блаженних мучеників УГКЦ (вул. Стрийська 29 а). Як повідомив о. Назар Мисяковський, завтра о 10:00 Архиєрейську Божественну Літургію очолить Митрополит Філадельфійський Борис (Гудзяк)

Довідка:

_

Блаженний Миколай Чарнецький народився 14 грудня 1884 року в селі Семаківці поблизу Городенки (сучасна Івано-Франківська обл). Після закінчення духовної семінарії у Римі був висвячений 1909 року на священика. У 1919 році вступив до новіціяту отців Редемптористів. У 1926 році Папа Пій XI призначив його Апостольським візитатором. Єпископські свячення Миколая відбулися 1931 року в Римі. 1945 року його заарештували разом з усіма єпископами УГКЦ. У 1956 році повернувся з ув’язнення в сибірських таборах. Владика Миколай помер 2 квітня 1959 року у Львові, де і похований.