Завтра у Ратуші відбудеться конференція «Міграція: виклик для України» та круглий стіл «Роль Церкви у роботі із вимушеним переселенцями»

14435232_1081050305315345_901208104364227994_oЗавтра, 28 вересня 2016 року, у межах 9-го Екуменічного соціального тижня, у великій сесійній залі Львівської міської ради (202 каб.) відбудеться конференція «Міграція: виклик для України». Опісля – відбудеться круглий стіл «Роль Церкви у роботі із вимушеним переселенцями».

Конференція триватиме з  10:30  до 14:00 (12:20–12:40 – перерва).

Під час конференції учасники зможуть послухати доповіді на соціологічну тематику із християнським контекстом. Зокрема,  про внутрішньо переміщених осіб говоритиме керівник програми соціології УКУ д-р Оксана Міхеєва. Радник Міністра соціальної політики з питань переміщених осіб Оксана Яковець розповідатиме про актуальний виклик, який держава та регіон повинні прийняти у зв’язку із появою переселенців.  Роль та місце медіа у процесі інтеграції пояснюватиме безпосередньо заступник директора ГО «Крим SOS»  Юрій Шивала.

Опісля невеликої перерви виступить представник Фонду народонаселення ООН в Україні  Каспар Пік. Релігійний аспект проблеми розглядатиме Торстен Морітц, виконавчий секретар Церковної комісії у справах мігрантів у Європі.

Модеруватиме захід Юліана Лавриш, кандидат наук із соціальних комунікацій факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, журналіст сайту «Духовна велич Львова».

Опісля з 15:00 до 17:00 триватиме круглий стіл «Роль Церкви у роботі із вимушеним переселенцями». Участь у ньому візьмуть: Владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ; Шейх Саід Ісмагілов, голова Духовного управління мусульман України, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма»; Григорій Селещук, координатор проекту допомоги вимушеним переселенцям, Карітас-Україна. Модеруватиме круглий стіл президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету о. д-р Іван Дацько.

Детальна програма 9-того Екуменічного соціального тижня – за посиланням:

http://city-adm.lviv.ua/news/society/social-sphere/234562-u-seredu-u-lvovi-startuie-9-tyi-ekumenichnyi-sotsialnyi-tyzhden

Довідка

Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – всеукраїнський суспільний Форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній Доктрині Церкви, тим самим стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.

ЕСТ в Україні належить до міжнародного об’єднання Європейських соціальних тижнів Ініціатива Християн для Європи (ІХЕ). З 2008 року з ініціативи  Інституту екуменічних студій УКУ, за підтримки Українського католицького університету (УКУ), Національного університету «Львівська політехніка», Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, Православної,  Греко-Католицької,  Римо-Католицької та Протестантської Церков розпочато проведення Екуменічних соціальних тижнів в Україні.