Зберегти доступ до храмів у будні та вихідні – позиція Церков щодо посилення карантину

Міністерство культури та інформаційної політики та Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) разом з лідерами найбільших християнських Церков виступили зі спільною позицією щодо збереження громадського здоров‘я, забезпечення права на свободу совісті та суспільно важливої діяльності релігійних організацій в умовах загострення пандемії. Про це йдеться на сайті ДЕСС – інформує видання “Релігійна правда”.

Як зазначина на своїй сторінці в Facebook очільниця ДЕСС Олена Богдан, вона була стурбована деякими проєктами карантинних заходів  (наприклад, суттєво більші обмеження для релігійних заходів, ніж для відвідування музеїв чи концертів). “На жаль, за один день неможливо провести розширені консультації, а питання очікується на порядку денному Кабміну вже завтра (11 листопада – ред.). Однак, за один день нам з міністром культури вдалося обговорити ситуацію з найбільшими Церквами України й погодити спільну позицію. Тепер уболіваємо, щоб ця позиція знайшла належне відображення в завтрашніх рішеннях уряду. Це важливо для мільйонів вірян України!” – наголосила вона.

У зверненні до уряду, яке погодили глави ПЦУ, УПЦ МП, УГКЦ, РКЦ, йдеться, що для християн розпочинається особливий період ‒ Різдвяний піст, який є періодом усамітнення, просвітництва, доброчинності й турботи про іншого. Для віруючих це особливий період, що має багатовікові традиції. Одночасно країна, як і напередодні Великодня, перебуває в неординарній ситуації через неподолану пандемію.

“Дбаючи про здоров’я людей, їхню емоційну розраду та духовний стан, важливо зберегти доступність храмів та інших священних місць. Щоб цей доступ був безпечним, такі заходи можуть бути запроваджені в період загострення пандемії. Продовжити використання захисних масок і дезінфекторів на вході.

Надважливо зберегти доступ до церковних споруд, інших приміщень релігійних організацій протягом усього тижня, зокрема й у вихідні дні. Також важливий доступ протягом усього тижня до тієї розради, яку дають заклади культури.

Тимчасова особливість організації заходів у приміщеннях релігійних організацій без рядів стаціонарних сидінь: релігійні служби та інші релігійні заходи проходять із дотриманням визначеної безпечної дистанції (1,5 метри). Аналогічний запобіжний захід може діяти в музеях. Для релігійних служб на відкритому повітрі відстань може бути аналогічна або меншою згідно з актуальними рекомендаціями МОЗ.

Тимчасова особливість організації заходів у приміщеннях з рядами стаціонарних сидінь: служби та інші релігійні заходи проходять із заповненістю не більше 50% або іншого відсотка, рекомендованого МОЗ. Аналогічна відсоткова норма може бути застосована для театрів та інших закладів культури, що мають ряди стаціонарних місць.

У ці складні часи Церкви відчувають потребу людей у духовній та моральній підтримці.  Можливість взяти участь у богослужінні в церкві чи отримати позитивні емоції завдяки відвіданню культурного закладу ‒ держава має забезпечити право українців на самостійний вибір місця духовного спокою та відпочинку. Адже фізичне здоров’я неможливе без душевного спокою та емоційного відпочинку.

Сподіваємося на ухвалення виважених і збалансованих рішень, що комплексно сприятимуть підтримці співгромадян під час пандемії та якнайшвидшому її подоланню”, – йдеться на сайті.

Джерело: “Релігійна правда”