Землю під самобудом московського патріархату у Львові віддали Православній церкві України

9 березня 2023 року на сесії Львівської міської ради депутати надали Православній церкві України земельну ділянку під будівництво катедрального собору на проспекті Червоної Калини, 89. Ухвалу підтримали 52 депутати. Про це повідомляє Львівська міська рада. 

«Сьогодні сесія міської ради затвердила земельну ділянку релігійній громаді Православної церкви України під будівництво катедрального собору. Довший час на цій території була дискусія між двома релігійними громадами – московського патріархату і Православної церкви України. Станом на сьогодні ми вийшли на рішення, які дають можливість нам остаточно завершити історію з російською пропагандою у Львові», – зазначив Євген Бойко, депутат Львівської міської ради від фракції Об’єднання «Самопоміч».

Зокрема, сесія прийняла ухвалу про надання РО «Релігійна громада Львівсько-Сокальської єпархії Української православної Церкви (Православної Церкви України) парафії Свято-Преображенського кафедрального собору у Сихівському районі міста Львова» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на просп. Червоної Калини, 89.

Це рішення стосується ділянки, де розташований храм Святого Володимира УПЦ (МП). Дискусії щодо законності цієї будови та вимоги її демонтажу велися багато років, особливо загострившись після повномасштабного вторгнення. У червні 2022 року дерев’яна каплиця горіла. Пізніше було повідомлено про перехід цієї релігійної громади до ПЦУ.