Жива Internet-зустріч на тему “Хто може писати ікони?”

unnamedУ четвер, 19 лютого о 19.00 год. до студії Живих Internet-зустрічей завітають іконописець та викладач іконопису отець Михайло Олійник та його учениця Катерина Солодько. Вони спробують привідкрити завісу такої незвичайної справи як іконопис.

Звідки беруться сучасні іконописці, де і за який час вони стають професіоналами?
Що потрібно, окрім фарб та полотна або дощечки, аби створити власну ікону? Як має виглядати справжня ікона? Чи дійсно кожен може стати іконописцем, чи є якісь обмеження? На всі ці запитання спробують відповісти гості Живої Internet-зустрічі.

«Коли ми чуємо слово “іконописець”, то в нашій уяві той, хто старанно виводить лики святих, постає таким собі дядечком старшого віку, бажано з бородою, а ще краще – з власним німбом над головою. Тож Ви можете здивуватися, що тепер, в 21 столітті, є чимало охочих навчитися писати ікони, і деяким з тих, хто цим займається, ще навіть немає 20-ти років! І навіть ти – так, саме Ти! – теж можеш опанувати таємниці та тонкощі іконописання!» – зазначають організатори зустрічі.

Трансляція зустрічі та її запис будуть на сторінці dyvensvit.org. Там Ви також можете надсилати свої запитання.

Довідка:

Отець Михайло Олійник – декан Факультету церковного мистецтва Дрогобицького Інституту Пресвятої Трійці та голова Комісії з питань церковного мистецтва Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, керівник Літньої іконописної школи у Монастирі святого Онуфрія в с. Лаврів.
Катерина Солодько – учасниця Літньої іконописної школи у Лаврові у 2013 та 2014 роках, студентка-другокурсниця Факультету церковного мистецтва Дрогобицького Інституту Пресвятої Трійці.