ЗМІ: Латвійська православна церква проситиме в Кирила автокефалію

Латвійський портал BB.lv оприлюднив інформацію щодо рішення Cобору Латвійської православної церкви просити у Московського патріарха Кирила статус автокефалії.

Джерела BB.lv зокрема повідомили, що на Соборі було затверджено «прохання про дарування автокефалії, яке буде відправлено найближчим часом».

«Добрий день! Собор відбувся. Як я й казав, прийнято – виконати закон та внести зміни до юридичного статуту. І звернутися до святішого патріарха Кирила із закликом про допомогу в канонічному вирішенні ситуації, що склалася. Інших рішень не ухвалювали. Голосували 161, за 160, проти 1, 0 утрималися», – розповів анонімний священник.

Читайте також: Який статус отримала УПЦ (МП) після змін в статуті?

Зазначається, що Собор відбувся 20 жовтня в Ризькому храмі Усіх Святих. У ньому взяли участь священнослужителі та миряни. На порядку денному було два питання – звернення до Московського патріарха Кирила про надання ЛПЦ статусу автокефальної церкви та внесення відповідних змін до статуту ЛПЦ.

Офіційних заяв чи коментарів від самої ЛПЦ на цей час немає. Які саме поправки до статуту ЛПЦ були внесені, поки що невідомо.

Нагадаємо, що 8 вересня Сейм Латвії терміново вніс поправки до Закону «Про Латвійську Православну церкву», який встановлює автокефальний статус ЛПЦ і виводить її з-під влади Московського патріархату. Ініціатором внесення поправок став президент Латвії Егілс Левітс.

Читайте також: УПЦ – троянський кінь Московської патріархії в Європі

“При набрання чинності закону будь-який вплив чи влада патріарха Московського над нашою православною церквою будуть усунуті. Відмова від будь-якого зв’язку з Патріархом Московським є важливим питанням для наших православних, всього латвійського суспільства та національної безпеки”, – наголосив тоді президент.

Рішення латвійської влади викликали обурення в Москві.