Звернення Митрополита Макарія до Вселенського Патріарха в річницю надання Томосу про автокефалію (Відео)

5 січня 2020 року єпископат і духовенство Православної Церкви України разом із Константинопольським Патріархом Варфоломієм звершили Божественну літургію у  Патріаршому храмі святого Георгія.

Про це повідомляє блог архімандрита Романа Анастасіадіса.

Після спільного Богослужіння Митрополит Макарій звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія з нагоди річниці підписання Томосу про автокефалію Православній Церкві України, що відбулося 5 січня 2019 року.

 “Протягом багатьох століть ми чекали дати 5 січня 2019 року! Бог не поспішав відповідати на наші молитви, наші сльози, наші благання, наші болі, наші свідчення, але зрештою Він відповів найкращим чином! Після 1868 року  історія очікувала великого Патріарха Варфоломія очікувала, щоб він вислухав усе,  , що говорила наша душа,щоб зглянувся на наші проблеми і дав нам благословенне їх вирішення – Автокефалію.

І сьогодні я тут, серед вас, як речник Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України, нашого доброго і невтомного Предстоятеля, який щодня, цілий день крокує з одного кінця нашої країни в інший, щоб прислуговуватися єдності Православної Церкви України!  

Освічений, спокійний, з властивостями лідера, з любов’ю, з розумінням, зі страхом перед Богом, з любов’ю, з вірою в Церкву! І я радий, що, будучи молодим, він поводиться так, як  людина в солідному віці. І будьте впевнені, що я люблю і підтримую його у важкому завданні, яке він взяв на себе.

У нас був дуже важкий 2019 рік. Ми чули багато брехні про нашу Церкву! Ми чули, що Константинополь контролює нас, хоча він дав нам Томос. Натомість ті, кого представляють себе вільними та незалежними, отримують накази ззовні. Вони звинувачували нас у недійсних хіротоніях, у самосвятстві, у багатьох жахливих речах! Але ми на брехню та наклепи відповідаємо силою Істини і Любові! Документи про моє свячення вже давно перебувають у Вселенському Патріархаті. Благословенний єпископ київський Володимир (Романюк – ред.), прийняв нас як ієрархів, і ніколи не говорив про подвійні  хіротонії. Він дарував нам панагії.  Хіба він не знав?

Сьогодні тільки знають.  Ті, хто вдає сьогодні, що вони знають, ніколи не говорили про повторні хіротонії! Все, що вони просили, – це порвати  зв’язки з Константинополем. Щоб не мати зв’язків з Вами. Але яка дитина не має нічого спільного з Матір’ю?

І якщо ми колись були в розколі, це було тому, що ми не допустили, щоб  благословенний український народ став іграшкою в руках інших сил. Ми хотіли, щоб наша Церква керувалася традиціями нашої Церкви-Матері. З тим, що ми отримали від Хрещення святого Володимира.

Ми хотіли, щоб наша Церква пахла Христом.  Ми хотіли нашу українську мову. Нашої традиції.  

Ми   вдячні Вам.  Спасибі промовляємо щосили! І запевняємо Вас, що поки ми дихаємо, будемо говорити про те, скільки хорошого зробила   Константинопольська Матір-Церква. Це те, чого ми навчимо наших дітей. Для наших майбутніх поколінь.

Завжди в історії України дві дати залишатимуться вписані священними літерами: одна – Хрещення Володимира, а друга – отримання Томосу про Автокефалію.  Ви зробили це добре для нас. Ви подаєте нам свою руку, і ми йдемо від темряви до світла нашої істинної свободи!

 Я передаю вам братські обійми Його Блаженства (Митрополита Епіфанія – ред.), подяку нашої Церкви! Я також цілую Вашу руку вперше після моєї молитви збоку тих, кого я посвятив і від імені тих, хто переді мною просив вибачення у Бога. Церква України, яка тепер є Автокефальна, щодня дякує Вам і молиться, щоб Ваших років  було багато!