Звернення Ради єпископів Львова до містян

Шановні львів’яни, почесна громадо міста, дорога молоде!7405

Ми, єпископи Львова, звертаємося до вас у цей  непростий час для нашої держави. Попри те, що військова ситуація на Донбасі й надалі напружена, а подекуди ускладнюється, в останні дні травня сталося ще декілька сумних подій, які спонукають нас знову задуматися над сенсом свого буття на цій землі. Трагедії в Літочках на Київщині і на сміттєзвалищі під Львовом забрали людські життя – рятувальників та людей похилого віку. Тож сьогодні маємо потребу консолідуватися як одна громада, бути солідарними з тими, хто втратив рідних, розділити з ними смуток і біль та підтримати молитовно. Важливо, щоб ситуація не нагніталася й не перетворювалася на спекуляцію.

Також нещодавно завершився ще один навчальний рік: простір злетів і пошуків, вагань і здобутків. Віримо, що для вас пройдений шлях був успішним, адже кожен досвід – найцінніший. Хтось подолав лише перший ступінь шкільної науки, а хтось уже вибрався на вершечок самостійного життя.

Для випускників саме зараз розпочинається “гаряча пора” випробувань і гарту – вибору професії, навчального закладу, майбутньої перспективи. Керуйтесь Божим голосом всередині вас, адже кожного Господь обдарував талантами, які необхідно розвивати для удосконалення нашого суспільства! Кожна справа, виконана із відкритим і чистим серцем, є милою Богу і людям: “Добра людина з доброго скарбу серця виносить добре” (Мт 12, 35).

Дорогі юнаки і дівчата! Попереду на вас чекає літо. Період відпочинку – це гарна можливість удосконалювати себе, використати вільний час для втілення своїх захоплень та вподобань. Крім того, це добра нагода приділити увагу сімейному спілкуванню, виїхати разом на природу. Однак, під час такого дозвілля, необхідно пам’ятати про збереження довкілля та створений Богом світ.

Літо – це також період, коли можна легко потрапити у спокуси й залежності, які згубно впливатимуть не лише на тіло, а й нищать душу. Тож закликаємо вас плекати в собі відповідальність за кожен вчинок, утверджувати християнські чесноти, виховувати в собі силу духу, долати труднощі, гідно приймати виклики і бути добрим прикладом для наслідування. Лише фізично і духовно здорові громадяни здатні збудувати міцну державу.

Тому бажаємо вам провести літо з максимальною користю для себе і суспільства, щоб розпізнати у собі Божий промисел, насититись духовно і зміцнити свої моральні якості!

Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви;

 

Високопреосвященний Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви;

 

Високопреосвященний Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського Патріархату;

 

Високопреосвященний Архиєпископ Мечислав, Митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви;

 

Преосвященний Філарет, Єпископ Львівський і Галицький Української Православної Церкви;

 

Володимир Якимів, Єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської.