Звернення Владик міста Львова до молоді з нагоди початку нового навчального року

dzvonykДорога українська молоде! У скрутний час наша держава постала перед важкими випробуваннями: війна, економічні негаразди, соціальні загрози, а найстрашніше – криза суспільної моралі. Тому український народ, попри втрати й розчарування, послідовно відроджує забуті традиції та втілює у повсякденному житті споконвічні принципи людяності. Дивлячись на молодих людей, спостерігаючи за їхнім духовним ентузіазмом, можемо з упевненістю стверджувати, що багато у чому саме вони для старшого покоління є взірцем здатності переосмислювати безцінну науку життя та шанування Божої опіки. Ви зуміли залишитися вірними своїй зраненій Батьківщині і своїм мріям, ви гідно підтвердили готовність до дієвої боротьби за волю. Ми віримо, що для вас правда завжди залишатиметься вищою за всі матеріальні спокуси, і саме нею ви зможете забезпечити Україні перемогу.

Людям властиво помилятись та втрачати життєві орієнтири, але боятися помилок не варто. Біблія засвідчує, що, немає жодної людини, яка б жила і не згрішила, а вся Священна Історія побудована саме на вивченні досвіду розкаяння і виправлення негідного вчинку. У ваших душах закладені невичерпна енергетика Господнього Слова, творчий та науковий потенціал, а найголовніше – цінуйте чисте серце, не отруєне злобою, заздрістю та ненавистю.

Саме тому, напередодні початку нового навчального року, закликаємо вас зосередити усі свої розумові та духовні сили, усі благородні прагнення та усі благодатні пориви власного сумління на плеканні особистих моральних чеснот, захисті волі та майбутнього України.

Нехай ваші знання, невтомна праця і незламна віра в Бога та Батьківщину стануть тією могутньою зброєю, яка врятує нас від ворога і не дозволить знову закувати в кайдани невігластва. Ми впевнені, що жодні спокуси не стануть перешкодою для вашого становлення, як опори для власної родини, на якій будуватиметься нова, вільна і нескорена Україна.

Від усього серця бажаємо вам подолати сумніви та невпевненість і повірити в те, що ви є улюбленими дітьми Всевишнього. Нехай сила молитви, подвиг терпеливості і дар прощення стануть вашим натхненням, нехай Господь оберігає вас у всіх добрих починанням і поставить ангелів на сторожі ваших сердець!

Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви;

Високопреосвященний Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-католицької Церкви;

Високопреосвященний Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського Патріархату;

Високопреосвященний Архиєпископ Мечислав, Митрополит Львівський Римсько-католицької Церкви;

Преосвященний Філарет, Єпископ Львівський і Галицький Української Православної Церкви;