Звернення Владик міста Львова до молоді

Дорогі школярі та студенти!

2013-08-07_15-26-36Щиро вітаємо Вас із завершенням навчального року. Попереду на кожного із Вас чекає свій власний шлях: для когось цей час визначає лише зміну парти чи статусу навчального закладу, для інших – впевнений крок у самостійне доросле життя. Та попри все, для всіх – це важлива життєва віха у становленні особистості, світогляду, визначенні життєвих орієнтирів та пріоритетів. Це – час важливих рішень і змін, нерідко сповнений сумнівів і навіть страху. Усіх вас в певній мірі лякає майбутнє, клопоти і турботи, які воно за собою несе. Ми усвідомлюємо, що перед обличчям дорослих життєвих випробувань молода людина часто втрачає свій оптимізм, ентузіазм і сумнівається у власній вірі.

Незважаючи ні на що, закликаємо Вас ніколи не забувати, що Господь – ваша фортеця. В суперечливих, неоднозначних ситуаціях, коли обставини здаються сильнішими за людину, знайте, що сила віри зможе провести Вас крізь буденні сірі терни до світла спасіння.

Не треба боятися помилок, як і необхідності їх виправляти – бійтесь стати жорстокими і байдужими до своїх ближніх, бійтесь дозволити власному серцю зачерствіти і перетворитись на джерело егоїзму.

Проте, ми впевнені, що Ви – молоде і свідоме покоління українців, не обтяжене ідеологічними недугами минулого, покоління, перед яким відкривається безліч перспектив – будете гідними своєї рідної землі, нескореної ворожими режимами держави і величі історичної спадщини.

Закликаємо Вас ставити перед собою благородні цілі, бути щирими у своїй праці, не піддаватись брехні та не чинити кривди, не відступати навіть тоді, коли зазнаєте невдач.

Дорогі юнаки і дівчата! Просимо Вас без жодних застережень віддати своє життя в руки Божі, черпати власне натхнення у молитві. Саме так Ви зможете подолати ту отруйну темряву розпачу, яка намагатиметься заволодіти Вашим духом і підкорити його.

Усі трагічні події, які сьогодні переживає наша держава, продемонстрували, яким сміливим і добрим є молоде покоління українців, як відчайдушно воно готове боротись за справедливість і за мир.

Ви стали тією надією, яку так давно плекав наш народ: надією на нове життя, сподіванням на визволення. Ступаючи на свій шлях, знайте, що він осяяний Господньою ласкою і непереможним милосердям. Ви зможете пройти його з гідністю і обов’язково станете чесними людьми, здатними на великі подвиги у щоденному житті.

Високопреосвященний Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви;

Високопреосвященний Макарій, місцеблюститель Глави УАПЦ, митрополит Львівський, керуючий Рівненською, Волинською, Таврійськими єпархіями;

Високопреосвященний Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського Патріархату;

Високопреосвященний Мечислав, Архиєпископ і Митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви;

Преосвященний Філарет, Єпископ Львівський і Галицький Української Православної Церкви;

Василь Боєчко, Єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської.