«Звільнення» спростували: у Львівській Архиєпархії відреагували на зйомки кліпу «Серце»

На події навколо зйомок скандального кліпу «Серце» в храмі св. Андрія у Львові відреагували у Львівській Архиєпархії УГКЦ. Зокрема, було спростоване повідомлення окремих ЗМІ про звільнення «керівництва Андріївської церкви УГКЦ».

Позицію митрополита Львівського УГКЦ Ігоря (Возьняка) оприлюднив офіційний сайт Архиєпархії. Повідомляється, що владика Ігор заборонив без дозволу ієрархів зйомки кліпів у храмах Львівської Архиєпархії.

В заяві говориться: «Архиєпархіальний уряд строго засуджує дії, які відбулися в храмі святого апостола Андрія. Надалі, без благословення місцевого ієрарха, не дозволено знімати кліпи у храмах! Вірні очікують від монахів Василіан більш конкретних дій та висновків».

Про які висновки, що очікують вірні, може йти мова?

Раніше з’явилась інформація про те, що синкел монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, ієромонах-студит Юстин (Бойко) в ефірі програми «Говорить Великий Львів» на каналі НТА висловив припущення, що «в церкві Андрія буде зміна та реформа, бо це питання вже назріло давно». Він також звинуватив отців Василіян в тому, що «вони порушили, крім принципів моральних… ще й один принцип церковного права, який каже, що не можна церкву використовувати для інших цілей, крім молитви і того, що служить слову Божому».

Висловлювання  о. Юстина Бойка стали підставою для того, що деякі ЗМІ з посиланням на нього повідомили, що «керівництво Андріївської церкви УГКЦ у Львові звільнять через зйомки в храмі кліпу письменника Сергія Жадана та співачки Христини Соловій».

Натомість, сьогодні ж сайт ZAXID.NET повідомив, що керівник пресслужби Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Михайло Квасюк, в коментарі, наданому їм, інформацію про звільнення «спростував». «На даний момент ведеться розслідування. Допоки ведеться розслідування, не можуть вноситися якісь зміни в духовному керівництві храму чи в інших моментах. Будь-які виклики потребують рішень. Однак, на даний момент не було рішення про нове керівництво. Отці, які служать у храмі, продовжують своє служіння без змін», – сказав о. Михайло Квасюк.

Сьогодні свою заяву також опублікували отці Василіяни. Зокрема, вони попросили вибачення за невторопність ченців та запевнили, що не отримали жодної матеріальної вигоди через зйомки скандального відеокліпу «Серце» за участі Сергія Жадана та Христини Соловій в храмі св. Андрія у Львові.

Ще раніше греко-католицька парафія св. Андрія отців Василіян у Львові звернулася до авторів інтернет-кліпу «Жадан і Собаки, Христина Соловій – Серце» з проханням видалити його. Деякі сцени кліпу були сприйняті у львівському середовищі як лесбійські й такі, що просувають ЛГБТ-ідеологію. Особливе обурення викликало те, що для зйомок кліпу використали давню львівську святиню, костел Бернардинів — нині храм святого Андрія, який обслуговують отці Василіани.

Також читайте: Ігор Загребельний: «Християни без відчуття сакрального втрачають вертикаль»