«Віра у забобони є результатом самонавіювання – це «ефект духовного плацебо» – о. Назарій Лозинський

Сьогодні, 30 березня, відбулася друга реколекційна зустріч з духівниками міста в часі Великого посту ініційована командою проекту «Духовна велич Львова». Християнський погляд на магію, ворожіння та забобони представив о. Назарій Лозинський, викладач Львівської православної богословської академії УПЦ КП, благочинний академічного храму Святителя Іоана Золотоустого.

Разом з духівником обговорювали окультні практики, ворожіння, трактування снів, популярність шоу екстрасенсів, а також практикування народної медицини, відвідування цілителів та популярність забобонів.

«Самі забобони не мають ніякого негативного наповнення доки ми їх тим не наповнимо. Тут діє своєрідний «ефект духовного плацебо», коли дають ліки «пусті», лактозу чи цукор, а людині стає краще, вона виліковується, хоча насправді й не приймала дієвих ліків. Отож самонавіювання, яке є в людині, спричинило до того що сталося. Те саме відбувається із забобонами – «ефект духовного плацебо». Людина починає сама себе переконувати й звертати увагу на речі, на які вона б можливо й не звернула уваги протягом дня, починає їх аналізувати й «накручувати себе» і таке самонавіювання, віра людини в це з кожним разом збільшується, тобто ефект духовного плацебо стає більшим» – переконаний о. Назарій Лозинський.

Тому духівник закликав пам’ятати християн про те, що всі події у нашому житті, добрі чи погані, відбуваються з волі Божої.

«На нас лежить печать дарів Святого Духа, нами опікується ангел-хоронитель. Тож яке б не було сильне зло, Бог завжди сильніший» – наголосив о. Назарій.

Анна Грапенюк
Фото: Валентина Євтушок

До теми:

«Як трактувати сни? Що робити коли сниться покійник?» – відповідає о. Назарій Лозинський