10 маловідомих фактів про об’явлення у Фатімі

Марія з’являлася у Фатімі раз на місяць від 13 травня до 13 жовтня 1917 року. Існують цікаві факти, пов’язані з об’явленням у Фатімі, які на широкий загал маловідомі або забуті. Ми вирішили розповісти про деякі з них.

Чудо сонця, свідками якого стали десятки тисяч людей. Маленькі діти, яким Марія з’явилася у віддаленому португальському селі. Богородиця відкрила їм три частини таємниці Фатіми. Дві з них були оприлюднені в 1941 році, а третя чекала свого розкриття (згідно з офіційною позицією Ватикану, ред.) аж до 2000 року. Ці факти добре відомі. Але що насправді сталося на пагорбах центральної Португалії 107 років тому? І яке це має значення для Церкви у 21 столітті?

  1. Об’явлення Марії трьом маленьким пастушкам відомі як три частини Фатімської таємниці. Цікаво, що сестра Люсія записала перші дві таємниці у 1941 році, через 24 роки після об’явлень у Кова-да-Ірія.

«Наша Пані показала нам вогняне море, яке, здавалося, знаходилося в глибині землі; ми побачили демонів і душі, занурені в це море, як прозоре розпечене вугілля, чорне або коричневе, що мало людську подобу, та плавало у вогні, охоплене полум’ям, що виходило з них разом із клубами диму, падаючи на всі сторони, як іскри під час великих пожеж… серед болісного виття і стогонів відчаю, так що ми жахнулися і затремтіли зі страху».

  1. Під час другого об’явлення, 13 червня 1917 року, Богородиця передала частину послання лише Люсії.

«Я хочу, щоб ти прийшла 13 числа наступного місяця і щодня молилася вервицю та вчилася читати. Пізніше скажу тобі, чого Я хочу», — оголосила Марія. У своїй книзі «Фатіма сьогодні» о. Андрій Апостолі пояснює, що місія Люсії полягала в тому, щоб поширювати фатімське послання по всьому світу. «Тому для Люсії найважливішим було навчитися читати і писати», — зазначає монах.

  1. Двоє дітей померли протягом короткого часу після закінчення об’явлень у Фатімі.

Франциск помер у 1919 році, у віці 11 років. Перед смертю здійснилося його велике бажання — прийняти Ісуса в Першому Причасті. Жасінта померла в 1920 році в Лісабоні, за кілька днів до свого 10-річчя. Вона була похована в приватній каплиці в Орені. Її тіло було посипане негашеним вапном, оскільки в той час закон вимагав, щоб із тілом кожного, хто помер від епідемії іспанки, поводилися саме так. Однак, коли її могилу відкрили 13 вересня 1935 року, люди були вражені, побачивши, що її риси обличчя залишилися неушкодженими.

Братика і сестричку беатифікував 13 травня 2000 року Папа Іван Павло ІІ. А 13 травня 2017 року Папа Франциск канонізував Франциска та Жасінту. Їхні мощі спочивають у Фатімській базиліці. День їхньої пам’яті відзначається 20 лютого. Вони є наймолодшими святими в історії.

  1. Під час третього об’явлення Богородиця показала маленьким пастушкам видіння Пекла і передрекла Другу світову війну та ім’я нового Папи Римського.

13 липня, під час третього об’явлення, Богородиця показала дітям видіння Пекла. Марія також дала їм кілька попереджень. «Війна добігає кінця. Але якщо люди не припинять ображати Бога, почнеться друга війна, ще гірша, під час понтифікату Пія XI», – сказала Марія під час першого об’явлення. Вона передбачила не тільки війну, але й ім’я нового Папи, який стане наступником Бенедикта XV, що помер у січні 1922 року.

  1. Посвячення Росії

У 1940 році Люсія написала листа до Пія XII (Святіший Отець називав себе «Фатімським Папою»), в якому заохочувала його до посвячення Росії. Папа посвятив народи світу Непорочному Серцю Марії в 1942 році. Однак тоді він не виокремив саму Росію. Десять років потому наступник святого Петра повторив цей акт у своєму листі «Sacro vergente anno», згадавши «всі народи в Росії». Люсія відчувала, що це не було повним виконанням волі Божої Матері. Бо вона не була виконана в сопричасті з єпископами з інших частин світу. Тому влітку 1943 року вона записала Третю Фатімську таємницю і передала її єпископу Жозе да Сільва.

  1. Фатімські об’явлення мають різну тривалість

Під час об’явлення 13 жовтня 1917 року, окрім Марії, діти також бачили святого Йосифа та немовля Ісуса. Лише Люсія пізніше побачила, як Господь Ісус благословляє людей. Об’явлення відрізняються за тривалістю. Як правило, вони тривали менше, ніж читання частини вервиці.

  1. Одне з об’ явлень не відбулося 13-го числа місяця

У серпні 1917 року діти не змогли поїхати до Кова-да-Ірія 13-го числа, щоб зустрітися з Богородицею. Мер відвіз їх до іншого села. Він хотів уникнути непотрібної сенсації. Тому, як виняток, Марія з’явилася 19 серпня у Валіньосі.

  1. Сестра Люсія продовжувала мати об’явлення ще кілька років після Фатіми

За словами сестер кармеліток, с. Люсія мала видіння ще довго після Фатіми. На той час вона вже була в монастирі. Подробиці цих видінь невідомі.

  1. Світовий День Молоді в Денвері у поєднанні з Фатімою

Святий Іван Павло ІІ відслужив Месу на Всесвітні Дні Молоді в Денвері в 1993 році. Цікаво, що це відбулося на тій самій широті, де знаходиться Фатімська святиня (39,630369 градусів північної широти).

  1. Церква підтверджує достовірність фатімських об’явлень

Фатімські об’явлення є одними з найважливіших і, безумовно, найвідоміших в історії Церкви. У 1930 році Церква затвердила правдивість об’явлень у Фатімі.

Джерело

Також читайте: «Щоб просвітити людство в годину темряви й тривоги»: святі Франціско і Жасінта Марту

О. Ігор Гнюс: «В старі добрі часи Папа оголосив би Хрестовий похід»

Вервиця «працює» – запевняє сестра Люсія з Фатіми та пояснює, чому

Акіта – продовження Фатіми

Чому Богородиця плаче?