11 серпня – Різдво Святителя Миколая Мирлікійського Чудотворця.

Святий народився в місті Патар (Мала Азія). Був єдиним сином благочестивих батьків Феофана і Нони , які щиро вірили в Бога, але у них не було дітей. Але Господь почув їх молитви і дарував їм сина і батьки дали обітницю присвятити його Богу.
І завдяки народженню сина мати св.Миколая зцілилася від важкої недуги.
З дитячих років Миколай процвітав у вивченні Божественного Писання; вдень він не виходив з храму, а вночі молився і читав книги.
Дядько його, єпископ Патарський Микола, радіючи духовним успіхам і високому благочестю племінника, поставив його читцем, а згодом Миколай був возведений в сан священика, а через певний час став архиєпископом Мир Лікійським.
Служачи Господу, хлопець горів духом, а досвідченістю в питаннях віри був подібний до старця, чим викликав здивування і глибоку повагу віруючих.
Постійно перебуваючи в праці та безперервній молитві, Миколай проявляв велике милосердя до пастви, приходячи на допомогу стражденним, і роздавав все своє маєток убогим…
Творячи милостиню, святитель Миколай завжди намагався зробити це таємно і приховати свої благодіяння.
Неймовірно багато діл милосердя сотворив святий Миколай, як за життя, так і після своєї блаженної кончини. Щиро допомагаючи всім, хто з сердечною молитвою звертається до нього.
Святителю, отче Миколаю, моли Бога за нас!
Із фб-сторінки отця Івана Назарика
Ікона із фб-сторінки ігумена Саватія Собка
Немає опису світлини.