15 жовтня у Львові молитимуться за дітей, які відійшли під час вагітності чи після народження

Жовтень ‒ місяць обізнаності про дитячу смерть і про втрати під час вагітності або ж після неї. 15 жовтня відзначають BabyLoss Awarness Day – Всесвітній день обізнаності про перинатальну втрату. У цей день львів’яни також зможуть долучитися до молитовної ініціативи та творення світлової хвилі, повідомляє Львівська міська рада.
 
Перинатальний Хоспіс «Слід Життя» – львівська спільнота, що об’єднує сім’ї, які пережили перинатальну втрату – вже вп’яте організовує таку зустріч. Нею всі охочі зможуть засвідчити підтримку цим сім’ям та дізнатися більше про всесвітню ініціативу. «Всі заходи, які здійснюються впродовж жовтня, і особливо в часі тижня навколо 15 жовтня, презентують найбільш відповідну можливість, щоб інформувати, навчати, вивчати, окреслити причини і надати поштовх в напрямку дослідження і попередження та профілактики дитячої смертності», – зауважують у Хоспісі. «Маленькі місцеві ініціативи, такі, як Світлова Хвиля чи хода обізнаності, можуть мати вплив на місцеву реальність. Більше того, кожна маленька група може сказати своє слово, дати свій внесок до великого міжнародного руху, який формує підтримку у різних країнах світу. Спільне запалення свічок, проведення інших чисельних заходів за участю сотень, тисяч осіб – все це є вкладом, що має значення у цій темі».
 
Вже цієї суботи в Архикатедральному Соборі святого Юра буде звершена Всенічна, а після неї (18:45) – молитва за дітей, які померли під час вагітності чи після народження. Опісля відбудеться запалення свічок – творення світлової хвилі, якою українська спільнота долучиться до всесвітньої ініціативи.
 
Всі ці заходи, започатковані і координовані на світовому рівні в межах місяця обізнаності про втрату дитини під час вагітності та в короткому часі після народження (Pregnancy and Infant Loss Awareness Month), зазначають організатори, спрямовані на допомогу батькам – підтримку та поширення інформації, яка може в майбутньому запобігти втратам.