18 травня – День вшанування пам’яті великомучениці Ірини: 5 фактів про святу

  1. Сьогодні Православна Церква вшановує пам’ять святої великомучениці Ірини, яка жила у другій половині І століття, була хрещена апостолом Тимофієм (учнем святого апостола Павла), і яка своєю проповіддю та чудесами навернула до віри Христової тисячі язичників.
  2. До хрещення вона звалась Пенелопою і жила в Макдонії в поважній родині.
  3. Відмовившись від заміжжя, вирішила присвятити своє життя Богові, рік за роком, несучи поміж людей слово Боже і навертаючи на шлях спасіння тисячі поган.
  4. За свою сміливу проповідь і тверду віру свята Ірина багато разів зазнавала страждань і тортур: її кидали в рів зі зміями, намагалися розпиляти, прив’язували до млина… Але муки святої супроводжувалися чудесами, які багатьох язичників переконували увірувати в Христа та покинути поклоніння ідолам.
  5. Коли Господь відкрив їй, що наблизився час її земної кончини, свята Ірина у супроводі свого вчителя, старця Апеліана, та інших християн пішла до гірської печери і, осінивши себе хресним знаменням, увійшла до неї, сказавши своїм супутникам закрити вхід у печеру великим каменем. Коли на четвертий день після цього християни відвідали печеру, то тіла святої в ній не знайшли. Так відійшла до Господа свята великомучениця Ірина.

Багатостраждальна і преславна Ірино, угоднице Божа, моли Господа за наш багатостраждальний народ!

Джерело: Фейсбук-сторінка ПЦУ