4 єпископи ПЦУ прийшли до Володимирського собору на братню зустріч

У вівторок, 14 травня 2019 року, у Володимирському соборі Києва проходить молитовне святкування на честь священномученика Макарія.
У відповідь на запрошення на святкування приїхали тільки чотири єпископи з понад 60: Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, а також група ієрархів із колишніх приходів УПЦ КП у Росії митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, його вікарій Петро та єпископ Адріан. Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Епіфаній також не прибув до Володимирського собору. У цей день у нього запланований візит до Маріуполя. Про це інформує сайт BBC.Ukraine.

Напередодні у ЗМІ вирували гіпотези про те, що Почесний Патріарх Філарет збирає архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського Патріархату, який би волів сам очолити. Однак компетентні експерти, зокрема директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш заявляв, що про відновлення Київського Патріархату не йдеться у жодному разі.

Додамо, сьогодні, під час Літургії Філарет помянув у диптиху предстоятелів помісних православних церков Митрополита Київського і Всієі України Епіфанія.

Нагадаємо, що причиною занепокоєння у пресі став той факт, що у ЗМІ з’явилися копії запрошень на зустріч за підписом Філарета, зроблені на бланках Київського Патріархату, який розпустили ще у грудні, 2018, перед об’єднавчим собором. Такі запрошення отримали майже всі єпископи ПЦУ, а деякі виклали документи у соцмережі. Натомість Митрополит Епіфаній отримав запрошення згодом.

У публікації використано фото і текстові матеріали сайту BBC.Ukraine та сайту ZIK