5 важливих фактів про св. апостола і євангелиста Івана Богослова, які варто знати

Сьогодні  Церква вшановує пам’ять святого апостола і євангелиста Івана Богослова.  Церква називає його також апостолом любові, бо в основі його життя лежать жертовність та всеохопна християнська любов: «Хто не любить, той не пізнав Бога, тому що Бог є любов» (1 Ін. 4: 8). Пропонуємо до Вашої уваги 5 надзвичайно важливих фктів про св. апостола і євангелиста Івана Богослова.

  1.  Св. Івану Богослову явилося Боже Одкровення. Більшу частину життя апостол проповідував Слово Боже в Ефесі та інших Малоазійських містах, навертаючи до християнської віри язичників, а в період заслання на острів Патмос Івану явилося Боже Одкровення. Так була створена єдина новозавітна пророча книга Апокаліпсис, в якій розкриті таємниці мабутнього Церкви та кінця світу.
  2.  Бачив мету життя у діяльній любові. У своїх посланнях святий Іван Богослов закликав: «Дiти мої! Будемо любити не словом чи язиком, а дiлом i правдою» (1 Ін. 3: 18). 
  3. Своїм прикладом навернув до покаяння ватажка зграї розбійників. Вже в глибокій старості, як говорить Священне Передання, дізнавшись про хлопця, що зійшов з істинного шляху та став ватажком зграї розбійників, апостол Іоан вийшов шукати його в пустелю. Побачивши святого старця, розбійник став ховатися, та апостол побіг за ним і благав зупинитися, обіцяючи взяти на себе гріх юнака, щоб той покаявся і не нищив своєї душі. Зворушений теплотою любові святого старця, юнак справді покаявся і виправив своє життя.
  4. На іконах Івана Богослова часто зображують молодою людиною. Як євангеліст, він зображений з пером для писання, книгою чи звитком. На зображеннях його супроводжує фігура з тетраморфу — орел. На такий спосіб представлення мав вплив той факт, що за часів діяння Ісуса Христа Іван був молодою людиною. В іконографії Івана Богослова також часто присутня чаша і змія, рідше зображення його страждань, за часів імператора Доміціана, коли його було посаджено у котел з киплячою олією
  5. Апостол Іван Богослов помер у віці ста з лишком років. Він набагато довше прожив, ніж решта учнів Господа Ісуса Христа, залишившись єдиним живим свідком земного шляху Спасителя.

Підготовано за матеріалами:  Православна Церква України, https://uk.wikipedia.org