82-річний надвірянин подолав на велосипеді майже 90 кілометрів задля прощі у Погінський монастир

Про це інформує Релігійно-інформаційна служба

Михайло Григораш з Надвірної цієї неділі, маючи досить поважний вік – йому 82, подолав майже 90 кілометрів на велосипеді, щоб побувати на прощі у Погінському монастирі біля Івано-Франківська.

 

У цей день вшановували чудотворну ікону Погінської Богродиці. Отже, разом з колегами-однодумцями з роверового клубу «Срібний ніпель», проїхав чималий шлях до одного з найулюбленіших відпустових місць.

82-річний надвірянин подолав на велосипеді майже 90 кілометрів задля прощі у Погінський монастир - фото 94100

Як розповідає пан Михайло, таку прощу на велосипедах до Погінській обителі організовують вже одинадцятий рік поспіль. Ініціатором і учасником велопрощі став також міський голова Надвірної Зіновій Андрійович.

Прочани протягом трьохгодинного шляху в один бік – з Надвірної до Погоні, відпочивають недовго. В Погоні їх відпочинок – це Літургія і загальна молитовна програма.

«Важко трохи, звичайно, особливо на підйомах, адже Надвірна в горах, але дорогу все ж додаю. Потрібно трудитися і все буде добре», – наголошує Михайло Григораш.

Пан Михайло протягом багатьох років і донедавна бував у піших прощах до Зарваниці. Разом з прочанами, серед яких його діти і онуки, проходили триденний шлях з Надвірної до відомого відпустового центру на Тернопіллі. За його словами, сили в такому віці дає лише Бог.

Наймолодшим уачсником прощі був дев’ятирічний Даниїл. Власкору РІСУ Наталії Палій хлопець повідомив, що для такої подорожі мав дуже вагому причину і мету, – «Щоб помолитися за Україну і вона переможе».

82-річний надвірянин подолав на велосипеді майже 90 кілометрів задля прощі у Погінський монастир - фото 94101

Погінська обитель, поблизу Івано-Франківська, відома далеко за межами Івано-Франківщини, саме завдяки своїй чудотворній іконі Пресвятої Богородиці. Протягом не одного століття чисельні паломники, які прибували сюди, згодом свідчили про чудесні зцілення від недуг, виконання тих чи інших прохань. Про це свого часу було видано окрему книгу. Як розповідають прочани, чудесні свідчення тривають і досі.

82-річний надвірянин подолав на велосипеді майже 90 кілометрів задля прощі у Погінський монастир - фото 94099

Джерело: Релігійно-інформаційна служба