9 листопада в Україні молитимуться за дітей-сиріт

qHmTxYВже традиційно друга неділя листопада присвячена в християнських громадах України молитві за дітей-сиріт. Молитимуться за спасіння, Божий захист, здоров’я, сім’ю та щасливе життя для кожної дитини-сироти.

«Говорячи про сиріт, маємо на увазі дітей, в яких немає батьків, або ж чиї батьки не можуть бути з своїми дітьми через певні соціальні обставини: міграція, безробіття, злочинність, алкоголізм. Також багато дітей в Україні виховується в неповних сім’ях (переважно матерями) через розлучення. Тож цього дня ми, християни, єднаємося спільно в молитві до Господа за кращу долю для дітей, позбавлених батьківського піклування» – йдеться у зверненні Комісії УГКЦ у справах родини.

Згідно зі статистикою, в Україні налічується близько 30 тисяч дітей, позбавлених батьківського піклування. І приблизно стільки ж є християнських громад в Україні. Діти-сироти не є частиною іншого суспільства, а того самого, до якого належимо й ми, адже усі ми, християни, спільно творимо Божу родину – Церкву. «Ми є спільнота «усиновлених» дітей Божих. Тож хто, як не ми, християни, візьмемо на себе відповідальність за покращення життя дітей, обділених батьківською опікою?» – наголошують представники Комісії у зверненні.

Організатори молитви зазначають, що є різні способи допомоги дітям: фінансово – підтримати сиротинці чи благодійні фонди, присвятити свій час дитині – бавитись з нею чи ділитися талантом, досвідом, стати наставником для дитини або усиновити її. Кожен може обрати саме той спосіб, який йому підходить.

«Цей день спільної молитви допоможе всім нам краще зрозуміти ситуацію і почати допомагати дітям позбавленим батьківської опіки та тим сім’ям, які виховують дітей-сиріт, а також виховувати своїх дітей, готовими приймати їхніх ровесників, які не мають щастя жити огорнені любов’ю та турботою у рідній сім’ї. Віримо, що спільна молитва Церкви та щирі починання приведуть до великих перемін в житті кожного з цих дітей, в житті Церкви та суспільства» – такими словами завершується звернення Комісії УГКЦ у справах родини.

Тож хай молитва кожного з нас у цей День огорне усіх дітей, які потребують сімейного тепла та любові.