Архикатедральний Собор святого Юра вшанував ювілей із дня уродин Патріарха Любомира

На початок Року патріарха Любомира Гузара в УГКЦ Архикатедральний Собор святого Юра у Львові урочисто вшанував його пам’ять. Про це повідомляє Львівська Архиєпархія УГКЦ.

Ювілейний рік видатного очільника Церкви й духовного пастиря в Українській греко-католицькій церкві цієї неділі проголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Приурочений він святкуванню 90-ліття з дня народження Патріарха Любомира. Таке рішення прийняли під час 93-ї сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні.

В переддень ювілею в Архикатедральному Соборі Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор звершив Архиєрейську Божественну Літургію. Йому співслужили сотрудники Собору і численне запрошене львівське духовенство. Митрополит Ігор пригадав найяскравіші віхи зі життя Блаженнішого Любомира і його лепту у розвиток відновленої Церкви. «Ми ще тримаємо у пам’яті його старання про розвиток нашої Церкви – насамперед, старався, щоб підібрати єпископів для доброго служіння вірним. І за його немалими стараннями та погодженням Львівська богословська Академія була проголошена Католицьким університетом у 2002 році. Він старався нав’язувати добрі контакти та відношення з православним світом в Україні та поза її межами. Це була мирна і добра людина, український релігійний діяч, кардинал Католицької Церкви, представник українського роду Гузарів, суспільний діяч, якого любили не лише греко-католики, а багато православних в Україні з великою пошаною ставилися до нього. Згодом архиєпископ-емерит “теплою рукою” передав своє служіння наступнику, вибраному в 2011 патріарху Святославу Шевчуку», – зазачив Архиєрей.

Пзніше, як зазначають у Львівській Архиєпархії, в Соборі святого Юра відбувся вечір пам’яті до 90-ліття з дня народження Патріарха. На ньому побували львівські Архиєреї УГКЦ, парафіяни Собору та численні львів’яни. 

Участь у вечорі пам’яті взяли народні артисти України Ніна Матвієнко, Павло Дворський, Мар’ян Шуневич, Олег Лихач та його син,  лауреатка всеукраїнських і міжнародних вокальних конкурсів Анастасія Чубинська, заслужена артистка України Ірина Грех, лауреат вокальних конкурсів Любомир Тарнавський і акордеоніст – лауреат багатьох конкурсів Іван Сумарук, українська співачка Софія Федина, а також Митрополичий хор Архикатедрального Собору святого Юра. Модерував подію сотрудник Собору, капелан ЛМР отець Павло Дроздяк, що зібрав для пам’ятного вечора найяскравіші спогади про Патріарха Любомира.
 
Фото: Львівська Архиєпархія УГКЦ