Блаженнішого Любомира поховають у крипті Патріаршого собору Воскресіння в Києві

aarticlepic417_35881Сьогодні вся українська громада в Україні в усьому світі з болем переживає цю велику втрату. Мільйони людей на різних континентах, різних релігій, різних християнських конфесій, різних народів схиляють свої голови в глибокій пошані перед цією праведною особою.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час прес-брифінгу з приводу сумної звістки про відхід у вічність Архиєпископа-емерита Любомира Гузара.

«З великим болем і смутком сповіщаємо, що вчора, 31 травня, на 85-му році свого святого життя о 18:30 за київським часом упокоївся в Бозі великий пастир нашої Церкви, велика людина, великий християнин, великий українець – Блаженніший Любомир Гузар», – із сумом повідомив Глава Церкви.

«Блаженніший Любомир був духовним батьком нашого народу. У його присутності всі ми почувалися захищеними, певними, а сьогодні всі ми в одну мить осиротіли», – відзначив Предстоятель.

Блаженніший Святослав розповів, що Церква сьогодні починає молитовні чування і стояння, супруводжуючи Блаженнішого Любомира в його дорозі, у його пасхальній мандрівці до дому Небесного Отця.

Сьогодні вранці з ним попрощалася його найближча спільнота сестер, отців, семінаристів у Княжичах, де він проживав упродовж останніх років свого життя.

Зараз траурний кортеж вирушає до Львова, до його родинного міста, де він народився, де мешкає його родина, до міста, де 26 січня 2001 року він зійшов на престол Києво-Галицьких верховних архиєпископів і очолив нашу Церкву.

Львів’яни і всі люди доброї волі зможуть попрощатися з Блаженнішим Любомиром у п’ятницю і суботу, 3 і 4 червня.

Сьогодні тіло Блаженнішого Любомира прибуде до Львова, до архикатедрального собору Святого Юра близько 19-ї години.

Завтра о 10:00 буде відслужено Заупокійну Божественну Літургію. Собор буде відчинено вдень і вночі.

У суботу, 3 червня, о 9:00 ми відслужимо Заупокійну Архиєрейську Літургію і тоді розпочнеться скорботна хода вулицями княжого міста Львова, яка завершиться у храмі Архистратига Михаїла – монастирі монахів Студійського уставу.

Ми сподіваємося, що з Божою допомогою вранці в неділю, 4 червня, його тіло прибуде до Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Усі кияни, мешканці та гості міста зможуть попрощатися з Блаженнішим Любомиром упродовж неділі і понеділка зранку.

У свято П’ятдесятниці в Патріаршому соборі в присутності його тлінних останків буде відслужено три Божественних Літургії: о 7:30, 9:00 та об 11:00. Одразу після останньої Літургії ми будемо служити Вечірню з коліноприклонними молитвами, прикликаючи Духа Святого на нашу Церкву і на наш народ.

Цього ж дня о 18:00 в Патріаршому cоборі в Києві відбуватиметься Чин Архиєрейського похорону. Відтак будуть молитовні чування всю ніч із читаннями Божественного Євангелія.

У понеділок, 5 червня, об 11:00 відбудеться скорботна Архиєрейська Божественна Літургія з Чином погребіння.

«Блаженніший Любомир буде похований у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового, як будівничий цього храму, як його найбільший скарб, як той, що стає великим і непорушним наріжним каменем цієї святині навіки», – додав насамкінець Глава Церкви.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ